Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Český design na Bratislava Design Week stoupá do patra!

03.06.2015: České centrum Bratislava prezentuje tvorbu mladých českých designérů na slovenském DesignWeek v Bratislavě. Hodlá zde představit novinky designu s přesahem do jiných druhů umění. Jednou z hlavních událostí je České patro. Expozice představí výběr koncepcí a autorských programů ze současné české designérské scény. Výstava vznikla v úzké spolupráci s Českým centrem Bratislava.

8. června - 14. června 2015

Laurinská 14, Bratislava – Staré město, centrála BADW, 2. Patro

„Bratislavský Design Week je jedinou mezinárodního přehlídkou špičkového designu na Slovensku. Přínos rozsáhlé přehlídky tkví také v četných přesazích do jiných uměleckých oblastí. Letos se podařilo zajistit skutečně reprezentativní českou účast, díky tomu představujeme slovenskému publiku ucelený obraz  současných tendencích v českém designu,“ zhodnotila záměr Českého centra Bratislava Jana Políková.

Rozsáhlá část expozice označená jako České patro, odkazuje na sedmipatrové studio, kde celé patro v hlavní výstavní centrále bude patřit Čechům: Jan Plecháč a Henry Wielgus, Klára Šumová a Dirk Wright, Dechem, Sofya Samareva, Local Icon cz. Zároveň se zde představuje studio Dechem, současní držitelé prestižního ocenění GRAND DESIGNERI ROKU 2014 z Czech Grand Design, jejichž tvorba je silně propojena se sklem a světlem. Jejich kolekce jsou malé příběhy, jemné i tajemné, nasáklé fragmenty vzpomínek a asociací.

Úvodní foto: Kristina Hrabětová


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: