Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

NOVÝ (Z)BOŽÍ 2011 se stěhuje z Vídně do Bratislavy.

Národní cena za studentský design 2011. České centrum Bratislava a Design Cabinet.CZ zvou bratislavské publikum na výstavu Nový (z)boží 2011, která představí exponáty oceněné Národní cenou za studentský design. Tato soutěž je nejstarší českou a jedinou ryze odbornou soutěží mladých designérů, která nemá obdobu v Evropě ani jinde ve světě.

Česká centra jsou partnerem soutěže, kterou organizuje Design Cabinet CZ. Výstava trvá od 15. února do 15. března 2012. Kurátorkou výstavy je Lenka Žižková.

JANA BURIÁNOVÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA BRATISLAVA: „Mám velkou radost, že opět můžeme prezentovat kvalitní studentský design. Letošní první cena Anny Marešové přitahuje obrovský zájem nejen veřejnosti, ale i médií, proto věříme v rekordní návštěvnost“ a dodává:„Letos jsme pro výstavu oceněného studentského designu vybrali showroom firmy Kabinet, který prezentuje světové designové značky. Takže se nám na jednom, a to velmi zajímavém místě bývalého bratislavského autoservisu, setká zavedený a žádaný design v přímé konfrontaci s mladým neokřesávaným pohledem. Věříme, že to bude fungovat a že se to bude líbit.

Místo konání: Kabinet, Mlynské Nivy 34, Bratislava

NOVÝ (Z)BOŽÍ
Nový (z)boží je výstava, která představuje každým rokem vítězné práce soutěže o The Czech National Award for Student Design. Již dvacátý rok poměřují studenti designu všech českých 60 středních a vyšších odborných škol a 16 vysokých škol a univerzit své síly. Každým rokem objevuje soutěž nové talenty, které nabízí průmyslu. A mnohé jejich práce se už nejen vyrábějí, ale prodávají do celého světa. Již několik let  je při příležitosti vyhlášení cen soutěže udílena cena generálního ředitele Českých center vítězi v podobě zahraniční rezidenční stáže. Letošní cenu vyhrál odvážný projekt Anny Marešové s názvem Whoop-de-doo.

Prostřednictvím sítě Českých center ve světě byla výstava Nový (z)boží 2010 představená nejen v Praze, ale i Stockholmu, Moskvě, Bratislavě, Mnichově, Rotterdamu, New Yorku, Bukurešti a v Sofii.

Nová expozice výstavy Nový (z)boží 2011, která byla k vidění do 3. února ve Vídni, se z Bratislavy dále přesune do Londýna a Mnichova.

Kontakt: ČESKÁ CENTRA – ústředí, oddělení komunikace,  komunikace@czech.cz    

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: