Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

120 let úspěchů Laurin & Klement / ŠKODA

České centrum v Bruselu společně s Velvyslanectvím České republiky v Bruselu, Stálým zastoupením České republiky při EU a Zastoupeními Jihomoravského a Plzeňského kraje uspořádalo ve dnech 20. a 27. května 2015 vernisáž výstavy Českých center „120 let úspěchů Laurin & Klement / ŠKODA“. Výstava se konala v prostorách Muzea d´Ieteren v Bruselu. Muzeum je vlastně soukromá sbírka historických vozů, které posloužily jako hlavní lákadlo večera.

Ve středu 20. května byla vernisáž panelové výstavy určena pro členy diplomatického sboru, honorární konzuly, zástupce belgické administrativy, politiky, představitele Škoda Auto Mladá Boleslav, belgické podnikatele, české představitele působící v Bruselu ad. Pozvání přijala asi stovka těchto důležitých hostů. U příležitosti oslavy výročí Škody byla v galerii vystavena jedinečná sbírka většiny nejúspěšnějších modelů Škody (modely značky Laurin & Klement, předválečné modely, Populár, Tudor stejně jako pozdější Octavia, Felicia, MB, Favorit). VIP předpremiéru zde měl nový model Škoda Superb,  který se na 24 hodin zastavil v Belgii, aby zde byl poprvé odhalen.

O týden později, dne 27. května, byla vernisáž výstavy určena pro širokou veřejnost. I na tuto akci dorazila skoro stovka návštěvníků. Nechyběly ani rodiny s dětmi. Během obou večerů se mohli návštěvníci zúčastnit komentované prohlídky muzeem, kterou zajišťovalo samo vedení galerie.

Oba večery se setkaly s velkým úspěchem, návštěvníci odcházeli nadšeni.

Více na stránkách Českého centra v Bruselu:

http://brussels.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/vystava-120-skody-v-muzeu-dieteren-v-bruselu/

http://brussels.czechcentres.cz/cs/media/o-nas-v-mediich/ceska-automobilka-skoda-ma-120-narozeniny-oslavi-j/

http://brussels.czechcentres.cz/cs/galerie/foto/skoda-120-let/

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: