Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Přihlášky uměleckých projektů na Nuit Blanche jsou otevřeny

ČC Brusel, 12. 02. 2014: Dvanáctý ročník Nuit Blanche, jedné z nejdůležitějších kulturních událostí na bruselské scéně, proběhne v sobotu 4. října 2014. Cílem projektu je na jednu noc oživit vybranou čtvrť Bruselu uměleckými intervencemi, a to od videoprojekcí přes divadelní či hudební vystoupení až po nejrůznější interaktivní instalace, a umožnit tak široké veřejnosti poznat své město jinak.

Celou akci pořádá město Brusel a mezi účastníky jsou nejen místní umělci, ale i zahraniční. Návrh svého projektu můžete podat do 5. března 2014. Letošní téma „film“ lze chápat v nejširším slova smyslu. Výlohy, školní hřiště, parkoviště, kostely, nádraží, fontány, ulice a náměstí jsou všechno potenciální lokality pro váš projekt.


Podmínky účasti a přihlašovací formulář lze stáhnout zde: http://nuitblanchebrussels.be/en


Obecné informace:
- Projekty mohou být uvnitř i venku, s identifikací nejvhodnějšího místa vám pomůže právě město Brusel podle návrhu vašeho projektu (popř. už při přípravě vám může pomoci ČC Brusel).

- Je možné přijet i na obhlídku místa před akcí, náklady na tuto cestu je možné zahrnout do rozpočtu, který celkově nesmí přesáhnout 5 000 EUR (v podmínkách je uvedena možnost pro site specific projekty žádat o 20 000 EUR, ale to je spíše určeno belgickým umělcům, a takové projekty jsou ročně jen 2).

- ČC Brusel může nabídnout ubytování pro až 4 osoby (náklady na ubytování není pak nutné mít v rozpočtu).

- Důraz je kladen na to, aby projekt mohl zhlédnout velký počet lidí, na originalitu, a také na možnost interakce (např. Archifon předloni mohli ovládat všichni zájemci prostřednictvím laserových ukazovátek) – nejčastěji se jedná o audiovizuální projekty či živé performance, v případě performance by se tato měla opakovat několikrát za noc a měla by mít délku max 30min.

- Akce není určená pro děti, takže projekty pro děti nejsou přijímány.- Akce probíhá od 7 hod. večer do 7 hod. ráno a neměla by tedy výrazně rušit noční klid, pokud půjde o venkovní akci.

V roce 2012 se na Nuit Blanche podílely i dva české projekty: Archifon II. Tomáše Dvořáka a Dana Gregora a The Treenimal Escape Lindy Čihařové. Archifon II. se stal nejoblíbenějším projektem tohoto vydání Nuit Blanche a navštívilo ho cca 3500 diváků.

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: