Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Příležitost pro umělce zaměřené na videoart

05. 03. 2014: Institut umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Českým centrem v Bruselu a Pianofabriek vypisují výběrové řízení na dvoutýdenní tvůrčí pobyt v oblasti videoart v Pianofabriek v Bruselu v období 1. až 14. června 2014.

Pianofabriek je vlámská organizace sdružující pod jednou střechou art lab, komunitní centrum a vzdělávací centrum. Residenční pobyt v bruselském Pianofabriek je mimořádnou příležitostí pro umělce pracujícího s mediem video, umělec bude součástí kreativní atmosféry Pianofabriek, ale současně zažije i pulsující uměleckou scénu Bruselu. Umělec bude mít možnost volně tvořit a používat studio v Pianofabriek. Web: http://www.pianofabriek.be/?lang=en

Tvůrčí pobyt není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia.

O rezidenční pobyt mohou zažádat umělci s praxí z oblasti vizuální tvorby se zaměřením na video art, kteří mají české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Předpokladem je dobrá znalost angličtiny (v ideálním případě francouzštiny).

Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, pobyt a příspěvek na rezidenci ve výši 600 eur. Resident bude mít také k dispozici studio v Pianofabriek s vybavením: IMAC 21.5”/6770M, různé editační programy (Final Cut Pro,…) a bude mít k dispozici kameru (Sony HDR ax2000)

Více informací naleznete zde.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: