Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Český film Pevnost vítězem letošního Festivalu One World Romania

V neděli večer proběhlo v Bukurešti slavnostní zakončení festivalu dokumentárních filmů o lidských právech One World Romania, který před šesti lety založilo místní České centrum. Festival představil v průběhu minulého týdne 60 filmů v rámci téměř 100 projekcí, kterých se zúčastnilo kolem 10.000 diváků.

Jedinou udílenou cenu festivalu převzal v Bukurešti osobně český režisér Lukáš Kokeš za film „Pevnost“, který v loňském roce natočil společně s Klárou Tasovskou. V porotě festivalu zasedali studenti středních škol z Bukurešti.

One World Romania vychází z koncepce českého festivalu Jeden svět, je však autonomní a má vlastní dramaturgii. České centrum Bukurešť stálo před šesti lety u jeho zrodu a dodnes je spoluorganizátorem. Vedle snímku „Pevnost“ byly na festivalu zastoupené další dva české filmy: „Umění přežít nejdelší válku na světě“ Štěpánky Šimlové a Báry Stejskalové a „O slušnosti“, který v Bukurešti osobně představil jeho režisér Radovan Síbrt.

Vybrané filmy budou - stejně jako v předchozích letech - na podzim promítány v rámci projektu One World Romania on Tour v desítce dalších rumunských měst a také v moldavském Kišiněvu.


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: