Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká centra již podruhé na veletrhu scénického umění v New Yorku

Česká centra koordinují již druhým rokem českou účast na nejvýznamnějším veletrhu scénického umění v USA, na APAP 2012, který se uskuteční 6. – 10. ledna 2012. Americká pobočka organizace, České centrum New York, které se dlouhodobě věnuje propagaci české kultury v USA a podpoře mezinárodní spolupráce, bude během veletrhu prezentovat představitele české divadelní, hudební a taneční scény.

Z iniciativy Českých center se na samostatném českém stánku vytvoří prostor určený k prezentaci českého divadelního, tanečního a hudebního umění a to prostřednictvím účasti 11 jednotlivých organizací, institucí, festivalů či promotérů, kteří mají ve svých portfoliích umělecké projekty vhodné k vývozu do zahraničí či hledají partnery pro spolupráci. Přítomností na veletrhu APAP získávají účastníci jedinečnou možnost stát se aktivní součástí celosvětové sítě této oblasti umění a zároveň získat cenné kontakty.

 Vilma Anýžová, programová náměstkyně sítě Českých center:

„Věříme, že letošní představení českých zástupců na nejvýznamnějším veletrhu scénických umění na americkém kontinentě APAP v New Yorku, přinese užitečné kontakty zejména pro větší české zastoupení v programech prestižních zahraničních institucí.“

 Česká účast na veletrhu APAP:

420PEOPLE, Collegium 1704, Divadelní svět Brno, Divadlo bratří Formanů, Karromato, JazzFestBrno,P&J Music, Struny podzimu, Tanec Praha, Triart Management a Institut umění – Divadelní ústav, který bude zastoupen svými propagačními materiály zahrnující informace o českém divadlu, tanci a hudbě. 

V rámci APAP 2012 bude uvedeno představení klasického loutkového divadla českého souboru Karromato, které v rámci veletrhu představí Dřevěný cirkus. Hra je inspirovaná varietními výstupy z 19. století, které sloužily k obveselení diváků o přestávkách dlouhých klasických loutkoher.

 

Foto: Archiv CC New York

 

Fotogalerie ZDE

 

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: