Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Magdalena Platzová: Aaronův skok

Počet českých románů vycházejících v německém překladu je velmi nízký, ta nejlepší díla si ale cestu k německým čtenářům najdou. Jedním z nich je kritiky vysoce chválený román Aaronův skok, který autorka Magdalena Platzová představí společně s německou překladatelkou Kathrin Jankovou v Berlíně.

Před tím, než Magdaléna Platzová (1972) nabídla čtenářům svůj debutový román, který popisuje život umělkyně Friedl Dicker-Brandeisové, pracovala jako novinářka a překladatelka. Německý překlad Kathrin Jankové vyšel v Edici Gutenberg. Redaktor deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung Hans-Peter Riese zařadil román Aaronův skok "k tomu nejlepšímu, co země v uplynulých letech přinesla".

Z pohledu stařičké pražské umělkyně Kristýny je líčen příběh, který vypráví o její židovské přítelkyni Bertě. Ve svém mládí byla Berta slibná malířka, která navštěvovala kurzy Oskara Kokoschky a Paula Kleeeho. V roce 1942 byla deportována do Terezína a později do Osvětimi, kde v roce 1944 zemřela. Izraelský filmový štáb, který chce natočit dokument o Bertě, se vyptává Kristýny na jejich společnou minulost. Také její vnučka Milena projevuje stále větší zájem o historii a naváže kontakt s filmovým týmem, především s kameramanem Aaronem, se kterým se sblíží. Společně zjišťují, že Kristýna má temné tajemství.

Čtení pořádají České centrum Berlín a Knihkupectví Büchergilde Buchhandlung am Wittenbergplatz

Kdy a kde

Pondělí, 17.1.2011, 20.00 hod.
Knihkupectví Büchergilde Buchhandlung, náměstí Wittenbergplatz, Kleiststraße 19–21, 10787 Berlín
Metro U2:  Wittenbergplatz
www.buchhandlung-binger.de

Další informace

České centrum Berlín
Martin Krafl, ředitel
T: +49-30-208 25 92, E: krafl@berlin.czech.cz
Česká centra
Jiří Rosenkranz, vedoucí tiskového oddělení
T: 234 668 253, E: rosenkranz@czech.cz

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: