Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Unikátní sbírka českých koláží míří do Rakouska

Dne 12. února v 10.30 hodin se v uskutečnila ve spolupráci s Pražskou plynárenskou a. s. v Galerii Smečky tisková konference k výstavě Česká koláž, která poputuje do Rakouska.

Jedinečná sbírka koláží českých autorů, již od konce 90. let systematicky buduje společnost Pražská plynárenská, se s péčí Českých center poprvé představí v Rakousku. Rozsáhlou expozici více než 80 děl předních českých výtvarníků 20. a 21. století milovníci umění zhlédnou v nádherném prostředí Saly Terreny kláštera v Klosterneuburgu severně od Vídně; menší část sbírky pak bude prezentována na tamním zastupitelském úřadě.

Pražská tisková konference byla zaměřena na podrobnější přiblížení obsahu a koncepce připravované výstavy.
Kurátor Jiří Machalický představil část kolekce, která byla před vlastním převozem do Rakouska exkluzivně instalována výhradně pro potřeby tiskové konference.

Pozvání přijala též Blanka Hlomová, členka správní rady Nadačního fondu Galerie Smečky a Martin Krafl, ředitel Českého centra Vídeň.

foto: Vojtěch Brtnickýzleva: Petra Jungwirthová, oddělení komunikace Českých center, Jiří Machalický, kurátor výstavy, Blanka Hlomová, členka správní rady Nadačního fondu Galerie Smečky, Martin Krafl, ředitel Českého centra Vídeň, foto: Vojtěch BrtnickýJiří Machalický, kurátor výstavy, foto: Vojtěch Brtnický

 

 

 

 

Více fotografií ke zhlédnutí v galerii.

Tisková zpráva ke stažení zde.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 




PARTNEŘI: