Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Design v síti Českých center

Nabízíme aktualizovaný přehled akcí zahraničních Českých center z oblasti designu na období měsíců leden až září 2012.

České centrum Londýn (7.1. 2012 - 20. 2. 2012)
Nositel Národní ceny za design (2006) a Designér roku (2007) Jiří Pelcl zahájil v lednu svou první britskou sólovou výstavu v anglickém Brightonu, která představuje to nejnovější z jeho designu nábytku, skla a porcelánu. Výstava, která se koná v univerzitní galerii Brighton, iniciovalo České centrum Londýn.

České centrum Madrid
(17.12. 2011- 4.3. 2012)
Letošní ročník barcelonského literárního festivalu FLIC je poctou české výtvarnici Květě Pacovské. Festival probíhá od loňského prosince až do března a koná se na různých místech Španělska, např. v Barceloně, Gironě, Madridu, A Coruñi, Vigu, Lloret de Mar a dalších. Po celou dobu jeho trvání proběhne více než dvacet akcí inspirovaných dílem Pacovské: workshopy,  přednášky, veřejná čtení, výstavy knih a prací studentů uměleckých škol, diskuzní kulaté stoly aj. Během těchto setkání se uskuteční rovněž soutěž o nejlepší ilustraci, jejíž výsledky budou vyhlášeny v rámci závěrečného ceremoniálu festivalu dne 4. března v prestižním barcelonském centru současného umění CCCB.

České centrum Mnichov (14.3. - 13.4. 2012)
Již od roku 2010 pořádá České centrum Mnichov v rámci mezinárodního Týdne šperku v Mnichově výstavy současného českého šperku. V minulých letech to byla například práce Pavla Opočenského, Růženy Grebeníčkové či Petra Dvořáka. Letos se od 14. března představí čtyři absolventky ateliéru Evy Eisler na pražské UMPRUM, Alena Hesounová, Karla Olšáková, Kateřina Řezáčová a Lucie Houdková. Kurátoři Petra Matějovičová a Jiří Šibor výstavu nazvali "4D - současný šperk". Stejně jako v minulých letech je i letos možné počítat s vysokou návštěvností a odezvou u publika - studentů, odborníků a sběratelů z celého světa.

České centrum New York
(18.4.- 8.6. 2012)
Výstava Galerie Pokorná v galerii Českého centra New York v době konání veletrhu SOFA NY (The Sculpture Objects & Functional Art Fair).

České centrum Milán
(17. - 22.4. 2012)
Při příležitosti veletrhu nábytku, FUORI SALONE, proběhne  v Miláně výstava designu Jiřího Pelcla.  

České centrum Bratislava (29.5. - 5.6.  2012)
Jakub Berdych, designér, sochař a zakladatel studia Qubus představuje svou poslední tvorbu v oboru uměleckého skla  v bratislavském Kabinetu.

(červen 2012)
Mladý obal 2012 - výsledky 17. ročníku mezinárodní soutěže obalového  designu na téma čaj. Vítězové budou mít možnost se představit v galerii Satelit. České centrum tradičně spolupracuje s Czechdesign.cz a Slovenským centrem dizajnu.

České centrum Budapešť
MeeD – na setkání designérů ze střední a východní Evropy v rámci výstavy bytové architektury představí své práce Michaela Tomišková, Michal Bačák a Klára Šumová

České centrum Kyjev
(19. – 20.3.  2012)
Pavel Brejcha se představí v rámci Ukrajinského Fashion Week  jako zástupce z ČR.

České centrum Stockholm (září 2012)
České centrum Stockholm připravuje prezentaci současného mladého českého průmyslového a produktového designu v rámci World Design Week 2012 v Helsinkách.

-----------------------------------------------------------

ČESKÁ CENTRA
Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 21 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech.
Jsou organizací MZV zřízenou pro prezentaci země v zahraničí.

Realizují výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích kreativních průmyslů, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě.

www.czechcentres.cz

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: