Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká centra prosazují český design ve světě

Česká centra v zahraničí představují během léta ve Vídni, Bratislavě, Berlíně a Moskvě český design. Pozornost zaslouží například kolekce českých designových šperků a doplňků vyrobená z elektroodpadu, umělecké sklo, představení českých autorských značek v oblasti produktového designu, módy, šperku a grafického designu.


Trash Made (29. 6. - 13. 9. 2012)
České centrum Vídeň ve spolupráci s REMA systém uskuteční projekt Trash Made, který je inspirován fascinujícím mikrosvětem elektrospotřebičů. Na projektu se podílí designérky a umělkyně Anna Kozová, Jana Chaklosh a Linda Čihařová, které z elektroodpadu vytvářejí nejrůznější designové šperky a doplňky.
 
Martin Krafl, ředitel Českého centra Vídeň: „Současný český design rakouské publikum dokáže zaujmout, což potvrdila nedávná výstava Nový (zboží) 2011. Tentokrát jsme vsadili na originální šperky a bytové doplňky vyrobené z recyklovaného elektroodpadu. Šperky budou ve Vídni vystaveny v premiéře a prezentovány jsou velmi nezvykle: ve skleněných krabicích a lahvích po vzoru biologických exponátů. Mám radost, že mezi nimi bude i speciálně vytvořená kolekce pro vídeňskou výstavu!“
 
Projekt Trash Made získal v roce 2009 tři nominace na Výroční ceny Akademie designu České republiky a v roce se Anna Kozová s návrhem Duhových hodin umístila na 6. místě.

Jakub Berdych: Z letošního konce světa
(5.6. - 6. 7. 2012)
České centrum Bratislava pozvalo českého designéra a sochaře Jakuba Berdycha, aby představil svou nejnovější tvorbu z oboru uměleckého skla, jejímž výrazným inspiračním zdrojem je nostalgie za minulostí. Kolekce skla je doplněná o vlněné svetry Lenky Kohoutové, na nichž se objevují Berdychovy skleněné objekty.
 
Jana Buriánová, ředitelka Českého centra Bratislava: Jsem pyšná na to, že České centrum pomohlo realizovat výstavu Jakuba Berdycha v Bratislavě. České sklo je pro mne součástí tzv. rodinného stříbra, které si zaslouží podporu vždy a všude. Plná galerie na vernisáži  a skvělá atmosféra moji teorii jen potvrzují.“

Český designSUPERMARKET
(6. 6. - 10. 6. 2012)
České centrum Berlín představuje skupinu
českých autorů a studií s názvem designSUPERMARKET na prestižním mezinárodním festivalu designu DMY Berlin. Festival se koná již tradičně v prostorách letiště Berlin Tempelhof. Návštěvníci se mohou těšit na české autorské značky v oblasti produktového designu, módy a šperku, jako jsou  Qubus Design Studio, Vyrobeno Lesem, Papelote, de-sign.cz, Katarze, Klára Šípková Ether a Leeda.

 Moskevský otevřený knižní festival
(9. 6. - 12. 6. 2012)
České centrum Moskva pozvalo na letošní ročník Moskevského otevřeného knižního festivalu písmolijece Františeka Štorma a knižního grafika Jana Čumlivskiho. Oba společně představí výstavu Současné české písmo a typografie. Součástí české účasti na festivalu budou také přednášky, diskuse a promítání filmů.

 

 

Kontakty:
ČESKÁ CENTRA – ústředí, Praha
Václavské nám. 49
oddělení komunikace
komunikace@czech.cz

 

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: