Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Aktuální nabídka programu Českých center v oblasti filmu

Seznamte se s aktuální filmovou nabídkou v rámci programů zahraničních poboček Českých center.


České centrum Brusel
České centrum Brusel ve spolupráci s kinem STYX přináší sérii současných českých filmů. Čeští režiséři po roce 1989 zpracovávají témata současné společnosti. Připraven je výběr 9 nejzajímavějších filmů vytvořených po roce 1989, které se věnují tématům známým po celém světě – vyrovnání se s minulostí, sociální témata jako drogy, partnerské vztahy. Tyto filmy budou k zhlédnutí vždy poslední pondělí v měsíci v kině STYX. Prvním filmem v této sérii bude film „Občan Havel“ (30. 1. 2012).
Animace, karikatury, 2D, 3D, soutěže, klipy… to všechno a ještě mnohem víc, přináší Anima 2012, festival pro malé i velké. Anima se bude odehrávat ve Flagey od 17. do 26. února 2012. Část programu mohou diváci zhlédnout v Liège, Charleroi a Gentu. Na festivalu se představí tři české filmy: Alois Nebel, Graffitiger a Pan Choco miluje.

 

České centrum Madrid
Po úspěšné prezentaci díla Jana Švankmajera v Madridu se nyní cyklus kompletní retrospektivy přesouvá do Zaragozské filmotéky, kde bude do 5. 2. 2012. Diváci zhlédnou 26 krátkých a 6 celovečerních filmů.
Kompletní retrospektiva se představí dále v Santanderu, La Coruni a Valencii.


České centrum Paříž
Český film Fimfárum do třetice všeho dobrého vstupuje do francouzské distribuce. Zhruba v 50 filmových a digitálních kopiích uvádí distribuční společnost Cinéma Public Films do francouzských kin závěrečnou část fimfárovské trilogie Fimfárum do třetice všeho dobrého. České centrum Paříž připravilo při této příležitosti výstavu filmových dekorací. Uvede také mimořádnou projekci dvou povídek z Fimfára - do třetice všeho dobrého za přítomnosti režisérů, Kristýny Dufkové a Davida Súkupa (16. 1. - 4. 2. 2012).

České centrum Sofie
U příležitosti 80. narozenin režiséra Miloše Formana bude v rámci mezinárodního sofijského filmového festivalu promítnut reprezentativní výběr z režisérovy tvorby (9. 3. - 18. 3. 1012).


České centrum New York
Filmy Amadeus, Lásky jedné plavovlásky, Zlatá šedesátá – Miloš Forman a Lid vs. Larry Flint  uváděné při příležitosti kulatého výročí Miloše Formana se budou promítat v rámci filmového klubu každé úterý od 7. do 28. 2. 2012. České centrum připravilo také při příležitosti narozeninových oslav Miloše Formana výstavu filmových plakátů k filmům Miloše Formana ze sbírky TERRYHO PONOŽKY.  Výstava je k vidění 2. 2. – 29. 2. 2012.

 

České centrum Vídeň
Světoznámý filmový režisér Miloš Forman slaví v únoru 2012 osmdesáté narozeniny. České centrum Vídeň se připojuje ke gratulantům a při této příležitosti nabízí retrospektivní pohled na jeho dosavadní tvorbu, která se koná 13. 2 – 14. 5. 2012.


České centrum Tel Aviv
Při příležitosti Mezinárodního dne vzpomínky na oběti holocaustu budou uvedeny filmy Lidice a Nickyho rodina (27. – 29. 1.2012). Projekce se osobně zúčastní režisér filmu Nickyho Rodina, Matej Mináč, který za tento film obdržel ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu v Jeruzalémě v červenci 2011. Budou přítomni i někteří z Wintonových dětí a jejich rodin, které žijí v Izraeli.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: