Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

V Izraeli probíhají Dny Prahy

Většina Izraelců vnímá Prahu jako nejkrásnější evropské město a turistickou destinaci s bohatou historií. Záměrem organizátorů projektu Dny Prahy je k této představě přidat ještě jinou dimenzi a ukázat další tvář Prahy, coby města moderního umění s dynamickým a turbulentním kulturním životem.

V měsících květnu a červnu 2012 tak probíhá zatím zcela největší kulturní a společenská akce, kterou kdy Česká republika v Izraeli uspořádala. Jedná se o projekt s názvem Dny Prahy, jehož program vznikl ve spolupráci Velvyslanectví České republiky v Izraeli, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Českých center.

Bohatý program je určen nejen pro obyvatele Jeruzaléma - partnerského města Prahy - a jeho cílem je obsáhnout v průběhu daného období všechny možné úrovně kulturní sféry, a oslovit tak co největší počet izraelské veřejnosti. Dny Prahy přinášejí do Jeruzaléma kočovnou cirkusovou podívanou Divadla bratří Formanů „Obludárium“, mezinárodně uznávaný taneční soubor DOT504 s vystoupením „Mah Hunt“, unikátní jazzovou formaci českých a izraelských muzikantů vedenou Jaroslavem Jakubovičem, speciální multimediální česko-americký projekt Defiant Requiem Terezin Remembered, koncert Khünova smíšeného sboru, kulinářskou přehlídku českého šéfkuchaře Radka Příhonského a výstavy Praha panoramatická, Atentát na Heydricha a Pražský funkcionalismus. V neposlední řadě se v jeruzalémské ZOO představí ZOO Praha s poutavými expozicemi „Od Majny po orlosupa“ a „ Gorily v ohrožení“.

Součástí akce je rovněž prezentace českých značek Staropramenu, Škoda a ČSA, které akci podpořily a pomáhají šířit dobré jméno České republiky v zahraničí.

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: