Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

„MODE. CZ/ České kolekce v černé komoře“ se v září představí v Praze

Na jaře letošního roku proběhla v Paříži výstava s názvem MODE.CZ České kolekce v černé komoře. Originály modelů českých návrhů zvučných jmen lákaly do proslulé pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés, již tradičního centra luxusních obchodů nejdůležitějších módních značek. Unikátní projekt Českého centra Paříž a asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii představil českou návrhářskou elitu očima francouzských fotografů spolku Collectif 5.6. Nyní se výstava přesouvá do Prahy (!). Pozoruhodné modely Jakuba Polanky, Kateřiny Geislerové, Miroslava Saba či Pavla Brejchy mohou obdivovat návštěvníci Českého centra Praha od 6. 9. 2013.

Úspěšná pařížská výstava s názvem „MODE. CZ/ České kolekce v černé komoře“ se v září představí v Praze, v prostorách galerie Českého centra Praha. Projekt přiblíží českou návrhářskou elitu očima francouzských fotografů spolku Collectif 5.6. Autorské modely zde prezentuje 11 návrhářů zvučných jmen, mezi nimiž nechybí Jakub Polanka nebo Miroslav Sabo. „Přestože se česká veřejnost o pařížskou expozici aktivně zajímala, zdejšímu publiku dosud chyběla ta nejdůležitější věc: vidět výstavu na vlastní oči. Její přesunutí do prostor Českého centra v Praze tak umožní představit MODE.CZ i české veřejnosti,“ vysvětluje Alexandra Střelcová, jedna z koordinátorek projektu.

Celkem zde bude vystaveno na čtyřicet analogových fotografií a výběr modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů. K vidění bude krátkometrážní snímek ze zákulisí francouzské expozice, natočený nezávislou dokumentaristkou Morgane Terres. Část exponátů Jany Rollové bude vystavena v malostranské galerii We exhibit: jewels and contemporary objects v rámci expozice Kruhy / Circles.


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: