Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

NOC LITERATURY 2013

15. května od 18.00 do 23.00 v Praze na Letné. A s novým grafickým stylem...

Přípravy letošního 7. ročníku literárního happeningu Noc literatury pomalu ale jistě vrcholí.

Po loňském putování Smíchovem se tentokrát podíváme na Prahu 7, do pozapomenutých nebo neprobádaných částí Letné. Zavítáme např. do Lapidária, kostela sv. Klimenta, Studia Kostelní, architektonického ateliéru ARCHIP, Divus Prager Kabarettu, Moderní galerie AVU na kraji Stromovky nebo do pavilonu EXPO 58.  Na všech místech zazní v podání známých hereckých osobností (Lukáše Hlavici, Karla Dobrého, Davida Prachaře, Vandy Hybnerové, Matěje Hádka, Vojty Kotka, Romana Zacha ad.) ukázky z nových překladů čerstvě vydaných románů současných evropských autorů - T. Glavinice, P.Esterházyho A. Japina,  M.Witkowského, D. Machada, J. Barnese a dalších, včetně letošních „nováčků" Litvy a Slovenska.

Pražská Noc literatury, prezentující široké veřejnosti současná literární díla, je letos zapojena do projektu European Literature Nights, který Česká centra iniciovala a v němž jsou zapojeny partnerské organizace z Lisabonu, Vilniusu, Vratislavi, Dublinu a Bukurešti. Noc literatury budou prezentovat ve stejném modelu, jaký znají návštěvníci pražského putování. Díky významné podpoře grantového programu Evropské unie Kultura se tak kromě Prahy bude číst i v zahraničí a díky spolupráci se Svazem knihovníků také v osmi dalších městech České republiky. Významným rozšířením projektu je dále jeho brněnská mutace, zaměřená na multimediální a netradiční prezentaci literatury, konaná 29. června, na počátku Měsíce autorského čtení, v režii nakladatelství Větrné mlýny (www.vetrnemlyny.cz). A jako již tradičně, obdoba Noci literatury je uskutečňována řadou Českých center v zahraničí.

Pro letošní rok jsme pro své příznivce připravili jiný grafický styl a začátkem dubna spustíme i nové webové stránky, samozřejmě na staré adrese www.nocliteratury.cz. Nejnovější informace zatím sledujte na našem facebooku Noc literatury www.facebook.com/noci.literatury .

Tak neváhejte a přijďte 15. května 2013 na Letnou. Čtení budou probíhat paralelně a v pravidelném půlhodinovém intervalu od 18.00 do 23.00 hodin. A opět v předvečer další zásadní literární akce roku, jímž je největší knižní veletrh v zemi – Svět knihy

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: