Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Tel Aviv žije vilou Tugendhat

České centrum Tel Aviv ve spolupráci s Národním památkovým ústavem Brno pořádá výstavu „BRNO – MĚSTO S DUCHEM BAUHAUSU“. Výstava představí architektonické skvosty - čerstvě zrekonstruovanou vilu Tugendhat, vilu Stiassni a další významné památky brněnské funkcionalistické architektury a židovské architektury v městě Brně.

Ředitel Českého centra Tel Aviv, David Stecher: „Není to náhoda, že touto výstavou pokračujeme v prezentaci československé předválečné architektury právě zde v Tel Avivu, který je pro své bohatství architektury stylu Bauhaus nazýván Bílým městem. Je to již třetí výstava, kterou se snažíme nejen místní veřejnosti představit architektonické perly Československa z první poloviny 20. století, které byly často v dobách totality zapomenuty a zanedbány.“

Nad výstavou převzala záštitu ministryně kultury ČR Alena Hanáková, primátor města Brna Roman Onderka a velvyslanec ČR v Izraeli Tomáš Pojar. „Paní ministryně kultury při nedávné návštěvě Brna zdůraznila svůj zájem o navázání mezinárodní spolupráce odborníků v oblasti obnovy památek architektury doby funkcionalismu, které jak město Brno, tak i Tel Aviv činí světově výjimečnými.“ dodává David Stecher.

Slavnostní zahájení výstavy se koná dne 17. 3. 2012 v 19h v Bauhaus Center Tel Aviv, na třídě Dizengoff 99, výstava bude otevřena do 17. 4. 2012.
18. 3. 2012 v 18.30h proběhne přednáška Prof. Vladimíra Šlapety, historika architektury a emeritního děkana Fakulty architektury VUT v Brně, na téma Brněnský funkcionalismus.

ČESKÁ CENTRA
Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 21 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech. Jsou organizací MZV zřízenou pro prezentaci země v zahraničí.
Realizují výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích kreativních průmyslů, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě.
Více na: www.czechcentres.cz

Kontakty:

ČESKÉ CENTRUM TEL AVIV
Pavla Schimmerling
T: +972-3-691 1216, 1218
GSM: +972 54 598 87 64
E: schimmerling@czech.cz
www.czechcentres.cz/telaviv

ČESKÁ CENTRA – ÚSTŘEDÍ, PRAHA,
odd. komunikace komunikace@czech.cz
Monika Koblerova, 234 668 253, 602 326 885DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: