Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Cena Jindřicha Chalupeckého. Diváckou cenu Českých center získala Pavla Malinová.

Slavnostní vyhlášení Ceny Jindřicha Chalupeckého bylo letos součástí přehlídky současného vizuálního a zvukového umění PAF Olomouc, ocenění bylo poprvé uděleno mimo Prahu a Brno. Diváckou cenu Českých center a s ní spojený rezidenční pobyt v sídle některého z Českých center letos získala Pavla Malinová za svou sérii maleb doplněnou o kamenné sochy.

JANA POLÍVKOVÁ, VEDOUCÍ ODDĚLENÍ CZECH CENTRES NETWORK:

„Diváci ve svém hlasování ocenili tvorbu Pavly Malinové. Cenu Českých center tedy  získává  malba této uznávané malířky. Pavla Malinová je absolventkou Fakulty umění na Ostravské univerzitě. V Praze působí několik let. Oceněné dílo představuje osm velkoformátových maleb, které diváka na první pohled zaujmou silným výrazem, relativně náročnou symbolikou, ale současně vytříbenou barevností i vysokým stupněm světelné kvality. Pavla Malinová získává stáž  ve  vybraném Českém centru v zahraničí.“ 

Foto: Gabriela Knýblová

Česká centra jsou stabilním partnerem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Díla všech finalistů – Comunite Fresca, Andrease Gajdošíka, Baptista Charneuxe, Marie Lukáčové a Pavly Malinové můžou zájemci zhlédnout na výstavě Cena Jindřicha Chalupeckého 2019 v Pražákově paláci v Moravské galerii v Brně do 19. ledna 2020.

Záznam z pořadu:

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: