Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Cenu návštěvníků na přehlídce Prague Design Week získal projekt Czech Innovation Expo

Na přehlídce Prague Design Week se letos opět představila Česká centra. Návštěvníkům zde v průběhu pěti dnů představila svůj projekt Czech Innovation Expo (CIE). Ojedinělá interaktivní prezentace historie české vědy a významných českých vědců (a jejich objevů) lákala denně stovky zájemců. Originalita i nevšední pojetí interaktivní výstavy Českých center byly náležitě oceněny. V hlasování o nejzajímavější projekt festivalu získalo CIE speciální Cenu návštěvníků.

Unikátnost projektu vychází ze zkušeností a zážitků návštěvníků, kteří se díky moderním digitálním technologiím stávají integrální součástí interaktivních příběhů. Návštěvník nebo čtenář této publikace má možnost prostřednictvím rozšířené reality cestovat v čase, setkat se s nevýznamnějšími vědci a inovátory naší stoleté historie a zároveň objevovat nekonečné možnosti inovačního potenciálu digitálního světa,“ vysvětluje Martin Pechanec, hlavní koordinátor projektu. 

Originalita CIE spočívá v neviditelnosti celého obsahu. Alespoň tedy dokud návštěvník nenasadí speciální techniku ve formě tabletu, který pomůže snímat „bílou zeď.“ Výsledek se dostaví v několika vteřinách. Doslova před očima se zájemcům rozhýbou obrazy představující významné osobnosti české vědy a jejich vynálezy – včetně nezbytných anotací. Czech Inonvation Expo se vůbec poprvé představilo v České republice, a to na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v roce 2018. Po úspěšných prezentacích v čínském Pekingu a Xiamenu, následovaly další zahraniční destinace: Madrid, Tokio, v neposlední řadě pak také Česká republika.

Zkušenosti a ohromný zájem o CIE doma i ve světě předčily všechna očekávání, interaktivita a hravost výstavy nadchla veřejnost bez ohledu na věkovou kategorii. Podle Martina Pechance je důvod jasný: originální myšlenka využívá špičkové technologie a přináší ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: