Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Radio Prague International a Česká centra zahajují nový anglický podcast Czech Next Wave

Podcast Czech Next Wave bude přinášet rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě, činnosti a aktivitě prosadily (či prosazují) v České republice i v zahraničí a mají potenciál stát se budoucími lídry či ambasadory české kultury i vědy oslovujícími širší odbornou i laickou veřejnost. Autorem znělky pro podcast je česko-americký jazzman Ondřej Pivec.

Sérii podcastů, které budou publikovány v třítýdenním cyklu, odstartuje rozhovor s hudebníkem a frontmanem hudební formace Lake Malawi Albertem Černým. Rozhovory povede Ian Willoughby, který zároveň také moderuje úspěšný podcast Prague Talks.

Albert Černý © Ondřej Tomšů

Albert Černý © Ondřej Tomšů

Albert Černý ve studiu ČRo © Khalil Baalbaki

Albert Černý ve studiu ČRo © Khalil Baalbaki

„Natáčení relativně dlouhých rozhovorů s mladými talentovanými Čechy je pro mě nová vzrušující příležitost. Je tu tolik lidí pod 40 let, kteří dělají zajímavé věci v různých oblastech umění – samozřejmě i mimo něj – a možnost sdílet jejich příběhy s lidmi po celém světě pro mě hodně znamená. Mimochodem hudbu pro podcast dělal mistr kláves Ondřej Pivec, s nímž jsem před pár lety dělal rozhovor v New Yorku, takže to je také super,“ říká Ian Willoughby.

Podcast bude distribuován na všech platformách jako iTunes, Spotify a Google Podcasts. Mediální podporu získá prostřednictvím sociálních sítí, jež provozují Česká centra (ČC) a Radio Prague International (RPI).

Díky dlouhodobé spolupráci ČC s RPI se o České republice v zahraničí hovoří čím dál tím častěji. Po nedávné a velice úspěšné prezentaci projektu České hrdinky, na němž se podílela také Fakulta umění a designu ZČU v Plzni, je Czech Next Wave dalším formátem, na které obě instituce úzce spolupracují.

Nad rámec projektové spolupráce probíhá permanentní kontakt mezi řediteli Českých center v zahraničí a redakcemi daných teritorií RPI, čímž se do vysílání RPI dostávají informace o zajímavých českých akcích v zahraničí a rozhovory s význačnými místními osobnostmi napojenými na českou kulturu a společnost.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: