Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Výstava "Česká věda bojuje s viry" se představila v Ženevě

Výstavní projekt „Česká věda bojuje s viry / Czech Science Fighting Viruses“, který iniciovala Česká centra, se představil v rámci zasedání řídícího orgánu UNAIDS v Ženevě.

Česká centra při této příležitosti poprvé veřejnosti představila novou publikaci Antonín Holý pojednávající o životě a díle jednoho z nejvýraznějších českých chemiků. Publikace doplňuje již existující výstavu, kterou stejně jako novou tiskovinu ztvárnil výtvarník Jáchym Šerých. Výstava byla společně s katalogem představena v rámci zasedání řídícího orgánu UNAIDS v Ženevě dne 6. 12. 2016. Prezentaci zajistila Stálá mise ČR v Ženevě.

Výstavní projekt připomíná 80. výročí narození profesora Antonína Holého, objevitele antivirotik používaných při léčbě HIV/AIDS, hepatitidy typu B či oparů. Unikátní exponát v podobě třímetrového fullerenu (modelu molekuly uhlíku) zachycuje jedinečné momenty ze soukromého i pracovního života profesora A. Holého. Výstavní projekt iniciovala Česká centra, produkci výstavy zajišťoval Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i. ve spolupráci s Národním technickým muzeem a Masarykovým ústavem a archívem AV ČR, v.v.i. Uměleckého ztvárnění se ujal výtvarník Jáchym Šerých.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: