Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká klasická hudba v Japonsku

Ve dnech 10. - 11. listopadu 2015 proběhl třináctý ročník "Soutěže v interpretaci české klasické hudby". Účastníci soutěže interpretovali skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Zdeňka Fibicha. V češtině! Celkem se zde představilo dvanáct zpěváků (obor sólový zpěv) a jedenáct houslistů (obor hra na housle).

Spokojená byla i porota, která rozhodla o postupu dvanácti účastníků do druhého kola. Na prvním místě se umístil baryton pan Yoshitsugu Kojiba  (obor sólového zpěvu) a  slečna Aoi Saito  v oboru hry na housle. Nejmladší, devítiletá, účastnice Runa Okubo získala zvláštní cenu poroty a spolu s držiteli prvních třech cen vystoupí na slavnostním koncertě 27.listopadu, který  koná  v prostorách  Českého velvyslanectví v Tokiu. „Zájem o účast v této soutěži je obrovský a svědčí o nesmírné popularitě české klasické hudby v Japonsku“, sdělila Eva Takamine, ředitelka Českého centra Tokio a členka odborné poroty.

Soutěž v interpretaci české klasické hudby přitahuje pozornost japonských odborníků i široké veřejnosti. Na realizaci rozsáhlé události spolupracuje řada významných partnerů: Ministerstvo zahraničních věcí v Japonsku, NHK, Tokyo International University, Yomiuri Newspaper a výkonný výbor soutěže. Hlavními organizátory události jsou již tradičně České centrum Tokio a Zastupitelský úřad Tokio.


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: