Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká věda a inovace jsou nově prezentovány ve Velké Británii

České centrum Londýn představilo v centru Londýna na Notting Hillu Czech Innovation Expo - technologický projekt, který propojuje oblasti designu, audio-vizuálního umění a nejmodernějších digitálních technologií, k prezentaci vědeckých objevů a inovací.

Technologie augmentované a virtuální reality prezentuje např. vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterleho, protilátky na léčbu viru HIV Antonína Holého, ale i současné vědkyně Kateřinu Falk či Zuzanu Holubcovou.

„Projekt, který je představen londýnské veřejnosti v průběhu října vychází ze strategie 'Česko - Země budoucnosti', a prezentuje naši zemi jako kreativní a technologicky vyspělou s velkým potenciálem pro spolupráci s britskými partnery“, dodává Přemysl Pela, ředitel Českého centra Londýn.

Výstava Czech Innovation Expo také souběžně probíhá v prestižní knihovně v Birminghamu, kde se těší velkému zájmu veřejnosti. Tam ji budou mít návštěvníci možnost vidět až do konce února příštího roku.

Projekt byl v České republice nominován na hlavní cenu Czech Grand Design a v uplynulých dvanácti měsících byl mimo jiné úspěšně představen v Tokiu, Šanghaji, Pekingu, Berlíně, Madridu a dalších světových destinacích.

Mezi hlavní partnery projektu patří Akademie věd ČR a Národní technické muzeum.Foto: České centrum Londýn


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: