Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

České centrum Berlín a 70. Mezinárodní filmový festival Berlinale

K 70. Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale připravilo České centrum Berlín výstavu a filmový program: Výstava Filmový festival Karlovy Vary představuje na šedesát snímků od renomovaných českých fotografů, kteří v průběhu uplynulých třiceti let mapovali dění na této významné mezinárodní filmové přehlídce. Výstava nabídne snímky, které reflektují nejen význam této kulturní a společenské akce, ale podává i zprávu o estetice a vyjadřování v současné české dokumentární fotografii. Výstavu zahájili ve čtvrtek, 13.2. Karel Och, umělecký ředitel Filmového festivalu, a Tomáš Sacher, ředitel Českého centra, za přítomnost jednoho z fotografů Michal Čížek. Výstavu doprovází filmový program českých filmových klasiků, které měli po digitalizaci a restauraci premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Prostory Českého centra Berlín slouží kromě toho i jako zázemí pro schůzky českých filmařů a filmového průmyslu, například pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava nebo experty z European Film Commission Network.

Filmový festival Karlovy Vary. Výstava fotografie Do soboty, 14.3.2020, út – so, 13:00 – 18:00 Expozici tvoří portréty významných zahraničních i českých osobností, spojených s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary - např. Julianne Moore, Sharon Stone, John Travolta, John Malkovich, Renée Zellweger, Leonardo Di Caprio, Richard Gere, Harvey Keitel, Tim Robbins, Jude Law, Miloš Forman a další. Vedle portrétů zde budou i snímky dokumentární a reportážní, které návštěvníkům odhalí zákulisí a zázemí festivalu. Divák tak bude mít jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, kde festival vzniká i pocítit jeho mimořádnou atmosféru. Objektiv fotografů má možnost zachytit letmé i neformální okamžiky, a tak vytváří nové příběhy a souvislosti, které dokumentují paměť událostí.

Vystavující autoři: Michal Čížek, David W. Černý, Zuzana Mináčová, Tomáš Novák, René Volfík, Michal Ureš, Tereza Křenová, Štěpán Hon, Martin Divíšek, Filip Singer, Radovan Šubín, Eva Kořínková, Tomáš Tesař, Milan Jaroš, Tomáš Železný.

Výstava je společný projekt Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a Českého centra Berlín.

Více informace k výstavě a filmovém programu najdete na stránkách Českého centra Berlín

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: