Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká centra jsou od letošního roku jedním z partnerů Ceny Jindřicha Chalupeckého

Podpora českého výtvarného umění v zahraničí patří mezi stěžejní aktivity Českých center.

Vedle tradičních a již známých jmen se stále více zaměřují na prezentaci mladé umělecké scény, která získala prestižní česká ocenění a má velkou šanci zaujmout v prestižních zahraničních galeriích, což představuje například právě Cena Jindřicha Chalupeckého. Českou účast na mezinárodních veletrzích výtvarného umění v zahraničí doplňují Česká centra doprovodnými programy.

Eva Koťátková se představí v Českém centru Düsseldorf výstavou Expanded Territory od 30. 9. do 10. 12. 2011. Práce mladé pražské umělkyně se zaměřuje především na kresby, sochy a instalace. Svým hravým, ale nikoliv povrchním způsobem zkoumá role a pozice člověka v sociálním systému a v jeho osobním prostředí, ve kterém se každodenně pohybuje. Své dílo představila v loňském roce i v Českém centru New York a České centrum Haag.

Česká centra New York, Londýn, Tokio, Brusel i Paříž podpořila v zahraničí originální projekty Kateřiny Šedé.

Tomáš Vaněk poskytl představu o různorodosti pražského prostředí newyorské veřejnosti v Českém centru New York. Na Slovensku se představil  za podpory Českého centra Bratislava.

Hororová obrazová novela Michala Pěchoučka se v roce 2004 představila v Českém centru Londýn. V roce 2005 realizoval výstavu v Českém centru New York.

Ján Mančuška, který se představil několikrát v Českém centru New York.

 

Posláním Českých center je posilovat dobré jméno České republiky ve světě a prosazovat českou kulturní scénu na mezinárodním poli ve všech odvětvích - výtvarné umění, architektura, design, móda, scénická umění, film, hudba, literatura. Působí ve  20 zemích světa 3 kontinentů. Jsou příspěvkovou organizací MZV ČR.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: