Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Američané obdivují Českou národní budovu na Manhattanu! České centrum New York vnímáno jako kulturní centrum pro novou generaci Newyorčanů!

Budova Českého centra New York na Manhattanu představuje architektonický skvost. Američané jej náležitě obdivují. Není divu. Pozoruhodná stavba vznikla na přelomu 19. a 20. století ve čtvrti Yorkville, ve které se před více než sto lety usazovala česká, německá a maďarská menšina. Vzácná architektonická památka dokládá komunitní život imigrantů minulého století. Spolu s Českým centrem zde sídlí také Generální konzulát České republiky a americká krajanská organizace Bohemian Benevolent & Literary Association.

Nyní se budova těší ještě výsadnějšímu postavení: je zařazena do exkluzivní edice nazvané  „111 míst, které nesmíte v New Yorku minout“.

Paradoxně největší naší chloubou je, že jsme k zařazení do tohoto elitního klubu nezadali žádný jiný podnět než kvalitní program v zajímavém prostředí. Autorku jsme nekontaktovali, za zařazení jsme neplatili”, uvedla Barbara Karpetová, ředitelka Českého centra New York.

Pouze unikáty

Zbrusu nová  a svým způsobem ojedinělá publikace s názvem 111 PLACES IN NEW YORK THAT YOU MUST NOT MISS představuje kulturně nejzajímavější místa v NYC optikou “objevte skryté poklady, které v klasických průvodcích nenajdete”. Česká národní budova a České centrum NY se tak dostávají po bok takovým fenomenálním místům, jako jsou The Chelsea Hotel, Chrysler Building Lobby, The Dakota, The Park Avenue Armory, památník Duka Ellingtona....

 Podle slov Barbary Karpetové je České centrum  New York vnímáno jako  kulturní centrum pro novou generaci Newyorčanů! “Dostat se do této společnosti, která je prezentovaná jak Newyorčanům, tak cizincům, jako ten kulturní sofistikovaný NYC, je pro ČCNY mimořádná událost, protože v textu se mluví nejen o budově, která je pamětihodností NYC, ale také o programu, který prezentuje současné umění, je bohatý a široce pojatý, plný výstav, projekcí na střeše, přednášek, dílen i galavečerů, s volným vstupem” uzavírá ředitelka Českého centra NY.

 

Kniha jedniček

  •  Kniha je součástí mezinárodně renomované edice (další díly se týkají např. Londýna, Berlína, Vídně, Barcelony, Stockholmu atd.)
  • Autorka textů a fotografií Jo-Anne Elikann se narodila v Brooklynu, vyrůstala v Queensu a žije na Manhattanu, čili je to prototypem “rodilé” Newyorčanky
  • Kniha je momentálně na pultech  amerických knihupectví
  • Publikaci se dostává nemalé propagace a je prezentovaná jako velká novinka !

Úvodní foto: Marian Beneš (2008)

 DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: