Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

„Divné jaro“ očima dětí: Plzeň přivítala Stonožku a dětská výtvarná díla

Dětské výtvarné práce o šťastných dětech i letošním zvláštním jaru jsou k vidění v Mázhauzu plzeňské radnice. V pondělí 26. října tam byla za přísných omezení otevřena výstava k 30. výročí hnutí Na vlastních nohou – Stonožka. Výstava je připravena ve spolupráci s Českými centry a koná se pod záštitou náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Aleše Opaty, Jeho Eminence Dominika kardinála Duky a primátora města Plzně Martina Baxy.

Vybrané výtvarné práce ze zahraniční i tuzemské části soutěže jsou v době od 27. 10. vystaveny v Mázhauzu plzeňské radnice jako součást výstavy ke 30. výročí hnutí Na vlastních nohou.

V čase probíhající koronavirové pandemie se Česká centra v zahraničí připojují k humanitárním aktivitám hnutí Na vlastních nohou – STONOŽKA. Tradiční stonožková výtvarná soutěž se v letošním roce díky Českých centrům poprvé přenesla do zahraničí.

S Bělou Jensen a její Stonožkou jsem se s radostí potkával již při svém působení v Národním divadle. Tím více vítám začátek spolupráce Českých center s tímto hnutím, díky níž jsou tak na ‚stonožkové‘ výstavě v Plzni k vidění výtvarné práce i dětí ze zahraničí – z Japonska, Jižní Koreje, Izraele, Rakouska, Velké Británie a Řecka. Práce zachycují jejich prožitky z jarní vlny pandemie a ukazují, čemu se během ní věnovaly, co je těšilo a co jim způsobovalo starosti,“ říká Generální ředitel Českých center Ondřej Černý.

Výstava v Mázhauzu plzeňské radnice potrvá do 13. listopadu. Poté bude přesunuta do Galerie Paletka v Husově ulici v Plzni. Odtud pak ve spolupráci s Českými centry poputuje do Izraele, kde bude uvedena v Českém domě v Jeruzalémě. V rámci výstavy bude Fakultní nemocnici v Plzni slavnostně předáno rehabilitační lůžko pro dětské pacienty s mozkovou obrnou.

 

Tiskovou zprávu k výstavě si můžete stáhnout zde:

 

Fotografie ze zahájení výstavy v Plzni

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

© Město Plzeň

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: