Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

FameLab (6. 9. 2020)

Blíží se finále celostátního kola mezinárodní soutěže FameLab pro mladé talenty v oblasti popularizace vědy. Vítěz Ceny Českých center získá pobyt v některém z Českých center v zahraničí. V diváckém hlasování můžete i vy od 15. do 30. 9. hlasovat o tom, kdo bude letošním laureátem Ceny diváků!

Česká centra již několik let podporují mezinárodní soutěž FameLab, jednu z celosvětově nejvýznamnějších soutěží v oblasti popularizace vědy, kterou v České republice koordinuje British Council.

Finále letošního jubilejního 10. ročníku FameLabu v ČR bylo pod vlivem letošních restrikcí přesunuto z května na září a bude se konat 6. 9. 2020 bez účasti veřejnosti. Odborná porota udělí hlavní cenu.

Cena diváků, kterou poskytuje Nadace Tomáše Bati, bude udělena později na základě elektronického hlasování. Hlasujte i vy! Záznamy vystoupení jednotlivých účastníků budou dostupné od 15. do 30. 9. 2020 na webu British Council.

Česká centra dostávají české talenty do světa

Pro jednoho z finalistů národního kola poskytují Česká centra již tradičně týdenní networkingový pobyt na jedné ze svých evropských poboček. Z finalistů se navíc rekrutují adepti na účast v popularizačním projektu Českých center Science Café.

V roce 2019 Cenu Českých center získal Miroslav Peřina. © Tomáš Belloň

Finalisté českého celostátního kola soutěže v roce 2019 © Tomáš Belloň 

 

O soutěži

Soutěž FameLab se snaží objevit nové a nadějné tváře vědy, mladé a výrazné osobnosti, které dokáží ostatní přimět k tomu, aby svět vnímali z jiné perspektivy – a to během pouhých tří minut! Vítězem se stane ten, kdo je schopen vědu komunikovat zajímavě, srozumitelně a charizmaticky.

V mezinárodním finále soutěže, jež se odehrává každoročně v červnu na vědeckém festivalu v anglickém Cheltenhamu a které tradičně organizují Cheltenham Festivals a British Council, se utkávají vědci ze všech kontinentů.

 

Oficiální plakát ke stažení:


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: