Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Festival Czech In- nový český film v Moskvě, Nižním Novgorodu a Petrohradu

České centrum Moskva pořádá společně s Kinem 35mm první ročník festivalu současného českého filmu Czech-In – nový český film, který se uskuteční ve dnech 21. - 25. dubna 2011.

Festivalová přehlídka  je součástí mezinárodního projektu podpořeného Ministerstvem kultury ČR, v jehož rámci budou nejnovější české filmy prezentovány také v Paříži a Londýně.

Cílem pětidenního festivalu je představit ruskému publiku to nejlepší z českého hraného filmu ale i z animované a dokumentární tvorby posledních let. Promítnuty budou mimo jiné filmy Pouta a Kawasakiho růže, které v letošním roce obdržely ocenění Český lev a Ceny české filmové kritiky, film Protektor -- šestinásobný držitel Českého lva za rok 2009, celovečerní film Jana Svěráka Kuky se vrací, kombinující prvky hraného a animovaného filmu, absolventský generační film Jitky Rudolfové Zoufalci či dokumentární film úspěšné režisérky Eriky Hníkové Nesvadbov.

Hlavními hosty festivalu Czech-In v Moskvě, kteří se zúčastní zahájení festivalu,  budou režisér filmu Pouta Radim Špaček, herec Ondřej Malý, který za nejlepší mužský herecký výkon v tomto filmu letos získal Českého lva, či kameraman filmu Kuky se vrací Vladimír Smutný. 

Po moskevské přehlídce bude Festival Czech-In představen také v ruské provincii. Obdobné několikadenní přehlídky proběhnou postupně Nižním Novgorodu a Petrohradu.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: