Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Přehlídka české filmové tvorby v Barceloně a aktuální prezentace českého filmu ve světě

České centrum Madrid pořádá v katalánské metropoli přehlídku české filmové tvorby. Ve dnech od 17. - 21. 10. mohou diváci na pěti místech sítích kin Fnac zhlédnout projekce nejslavnějších českých filmů jako je například Konkurz, Ostře sledované vlaky, Obsluhoval jsem anglického krále, Tajnosti, Kolja či Obecná škola. Dětské publikum se může těšit na setkání s Krtečkem.

Věra Zátopková, ředitelka Českého centra Madrid doplňuje: "Jsme velmi rádi, že se nám přehlídku toho nejlepšího z české kinematografie podařilo umístit právě do sítě společnosti FNAC, jejíž obchodní domy se specializují především na prodej filmů a hudby. Jsou to místa hojně navštěvovaná a naše snímky si zde jistě najdou početné publikum. Navíc si pak diváci mohou jednotlivé filmy na místě zakoupit.“  

V rámci doprovodného programu ve spolupráci s agenturou Czechtourism proběhnou prezentace české gastronomie a řada koncertů.

České centrum Madrid chystá na podzim španělskou premiéru filmu: Odcházení a Občanský průkaz (Festival MUCES Segovia, 16. - 22.11.); 80 dopisů (Mezinárodní filmový festival Gijón, 18. -26. 11.). Retrospektivu Jana Svěráka za osobní účasti autora na filmovém festivalu FICI Madrid a se speciální premiérou filmu Kuky se vrací (14. -18. 11.). Významný český režisér, herec a spisovatel Jiří Menzel osobně navštíví Retrospketivu svého díla na filmovém festivalu v Benalmádeně (prosinec).

Více informací na www.centrocheco.cz 

 

Ochutnávka aktuální filmové nabídky z programu Českých center

 

České centrum Bukurešť je hlavním organizátorem již šestého ročníku největšího rumunského mezinárodního festivalu animovaných filmů ANIMEST (7.10. - 16. 10. 2011), jehož se zúčastní rovněž nové české filmy: Fimfárum 3 a Autopohádky. Dále je připravena přehlídka archívních českých krátkých nimací. Čeští filmoví tvůrci se zúčastní také festivalových dílen.

České centrum Kyjev spolu Generálním konzulátem ČR ve Lvově uvádí festival současných českých filmů New Czech Movies, jehož první - říjnová - část proběhne ve lvovském Paláci umění (22.10. - 23. 10. 2011). Program festivalového promítání zahrnuje nejlepší současné české filmy, které dostaly ceny České filmové a televizní akademie a byly odměněny na různých mezinárodních filmových festivalech. Filmy se budou promítat v češtině s ukrajinskými titulky.  

České centrum Bratislava přispívá do programu 15. ročník festivalu studentských filmů Áčko (19. 10. - 22. 10. 2011) uvedením několika českých hostů. Festival navštíví Helena Zajícová, která bude prezentovat scenáristický workshop Midpoint a několik tvůrců dokumentárních filmů. 

České centrum Tokio pořádá další ze svých pravidelných filmových promítání a v rámci programu uvede film Rebelové.   

České centrum Düsseldorf promítne časosběrný dokument Občan Havel.DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: