Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Inventura v Rumunsku

Občanské sdružení Inventura představí v pondělí 29. listopadu filmy ze své dílny bukurešťskému publiku. Stane se tak krátce po úspěchu filmu „Pozemšťané, koho budete volit?“, který získal cenu diváků na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

V prostorách Českého centra Bukurešť proběhnou, za osobní účasti ředitelky o.s. Inventura Lenky Vochocové a režisérky Lindy Jablonské, ozvěny právě ukončeného Normálního festivalu.

 Kromě snímku „Pozemšťané, koho budete volit?“ se bude promítat také pásmo krátkých filmů, videí a animací, které vznikaly mimo jiné v rámci „dokudílny“ pod vedením Lindy Jablonské. V průběhu akce se uskuteční i diskuse s publikem a zástupci nevládních organizací, které se věnují problematice lidí se zdravotním postižením.

 „Když jsme s našimi studenty diskutovali témata, o kterých chtějí točit, jeden z nich navrhoval natáčet právě v Rumunsku. Shodli jsme se na tom, že to není možné. Třeba se ale i díky této akci do budoucna jeho nápad podaří realizovat,“ říká Linda Jablonská a dodává, že se bude jednat o zahraniční premiéru výsledků dokudílny.

 „Chceme zároveň zjistit možnosti, jak přenést tento unikátní způsob práce s lidmi s mentálním handicapem do Rumunska. Programy typu chráněných dílen, které se snaží se o integraci zdravotně postižených lidí do společnosti, jsou v Rumunsku stále v plenkách,“ říká ředitel Českého centra Bukurešť René Kubášek.

 Občanské  sdružení Inventura vzniklo v listopadu 2005 s cílem informovat veřejnost o životě lidí s mentálním handicapem, které se snaží integrovat do společnosti zviditelňěním jejich umělecké činnosti. Sdružení podporuje umělecké aktivity lidí s mentálním a kombinovaným handicapem a organizuje pro ně tvůrčí dílny v Praze i v dalších regionech.

 Projekce proběhne v rámci dlouhodobého projektu Dokumentární pondělky, v rámci kterého České centrum Bukurešť představilo od roku 2006 přes stovku filmových dokumentů.

 

Více na: www.czech-it.ro/brochure.pdf; www.czechcentres.cz; www.czech-it.ro/brochure.pdf; www.normalfest.cz

 

České centrum Bukurešť
René Kubášek – ředitel
tel.: +40 722 659 539, kubasek@czech.cz

Oddělení komunikace Českých center
Jiří Rosenkranz                                                   Ivana Síglerová
vedoucí oddělení komunikace                              e-mail: siglerova@czech.cz
e-mail: rosenkranz@czech.cz                              Tel.: 234 668 251                     
tel.: 234 668 253                                                 GSM: 725 890 029
GSM: 724 722 623

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: