Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

SOUČASNÁ JAPONSKÁ KALIGRAFIE

Od pátku 10. prosince 2010 vás České centrum Praha zve na výstavu s názvem Současná japonská kaligrafie.

Výstava představuje dvě japonské umělkyně, které se zabývají současnou japonskou kaligrafií. Kóro Jonemoto a šizue Morioka představují toto tradiční japonské umění v netradičním světle a nyní poprvé prezentují svá díla v Praze.

Kóro Jonemoto a šizue Morioka jsou členkami největší kaligrafické asociace Sogen šdo-jak. Jsou držitelkami mnoha prestižních ocenění a v současné době působí i jako porotkyně v kaligrafických soutěžích. Japonskou kaligrafii – šO – považují nejen za tradiční, ale také za moderní umění. šíření kaligrafie šO do zahraničí považují za své poslání.

Šizue Morioka
„Byla bych velmi potěšena, kdyby se mi podařilo podělit se s návštěvníky o svou radost z pocitů z každého z prchavých okamžiků, které rozpohybují můj štětec, z projevu pramenícího z celého těla i duše...”

Kóro Jonemoto
„Den za dnem se snažím vybrušovat svůj vkus – tak, abych prostřednictvím děl ve stylu mně vlastním mohla vyjadřovat slova nebo básně, které mám ráda. I nadále chci zvyšovat svou pozornost vůči věcem, které se mi zračí v očích a dojmy z každodennosti pak přenášet do své kaligrafie.”


Hned první den budete mít možnost si vyzkoušet vytvořit vlastní kaligrafii. Připravili jsme pro vás tento doprovodný program:

10. 12. 2010, 10:00 – 16:00 / Výtvarná dílna
Kreativní hry s uměním: Kaligrafie


10. 12. 2010, 17:00 – 19:00 / Workshop
Kaligrafický workshop pro začátečníky

Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice. Byla připravena ve spolupráci s Českým centrem Tokio a Česko-japonskou společností.

Více o výstavě na www.czechcentres.cz/prague

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: