Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

KREATON / SOUND CHAT

Česká centra dlouhodobě podporují české hudebníky na jejich cestě na zahraniční uměleckou scénu. Nedávno například proběhl hudební festival talentů Eurosonic Noorderslag, kde ČR s podporou ČC Haag vystoupila pražská dvojice VR/NOBODY, vítěz Checkingu 2015 Radia Wave.

V návaznosti na zkušenosti z tohoto největšího showcasového festivalu, uvádí Kreaton a hudebně exportní projekt Radio Wave Czeching diskuzi SOUND CHAT, tentokrát na téma hudební export. Jaké hudební projekty mají největší šanci v zahraničí a jak dát o své hudbě vědět profesionálům na zahraniční scéně? Jak se dostat ven a jaký to má význam?
Více informací o akci: http://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/kreaton-sound-chat-2016/ 

Diskuze proběhne 7. dubna v Českém centru Praha v Rytířské ulici od 18:30 hodin.

Czeching je hudebně-exportní projekt, jehož prostřednictvím Český rozhlas podporuje nadějné progresivní kapely v jejich snaze prorazit do zahraničního, především evropského hudebního éteru. Nejúspěšnější kapela dostane možnost natočit desku a vystoupit na největším evropském showcasovém festivalu Eurosonic Noorderslag. Šestici hudebních projektů nominují čeští hudební odborníci a o vítězi společně s nimi následně rozhodnou zástupci evropských rádií. Součástí projektu je kromě soutěže také otevření debatních akcí a rozhlasový pořad rádia Wave.

Facebook: https://www.facebook.com/events/1691285887783909/

Více informací o festivalu a vystupujících umělcích na stránkách ČC Haag: http://hague.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/2016-eurosonic-noorderslag/

Více o Czechingu: http://www.rozhlas.cz/czeching/2015/_zprava/czeching-2016-pujde-opet-za-hranice-vsedniho-popu--1593976


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: