Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Rezidenční pobyt 2014

07.04.2014: Centrum pro současné umění Futura ve spolupráci s Muzychi Expanded History Project a Českým centrem v Kyjevě vyhlašuje výběrové řízení na tvůrčí rezidenci na Ukrajině.

O REZIDENCI

Projekt Muzychi Expanded History je soukromý rezidenční program podporovaný a organizovaný Institutem Spiritual Values a umělkyní Alevtinou Kadhidze. Projekt se koná v Muzychi, vesnici vzdálené hodinu od Kyjeva veřejnou dopravou. Studio a ubytování rezidenta je hrazeno umělkyní a koordinátorkou programu Alevtinou Kakhidze, jež žije v sousedství místa. Vhledem k specifickému kontextu a lokalitě místa, nejsou od uchazečů vyžadovány žádné konkrétně zaměřené návrhy projektů. Projekt je tak otevřený jakýmkoli podnětům a nápadům. Životopis a práce rezidenta bude také publikována v ukrajiništině v knize Expanded History of Muzychi, historii rezidencí, které po celou dobu její existence v Muzychi proběhly.

Více informací o programu naleznete zde: http://www.alevtinakakhidze.com/topic_07.html


PODMÍNKY

Termín pro podání přihlášky je 30. 4. 2014.

  • Rezidence je určena českým umělcům nebo umělcům, kteří dlouhodobě působí na české výtvarné scéně.
  • Uchazeči musí být profesionální umělci nebo studenti uměleckých vysokých škol pracující s formou vizuálního umění.
  • Dostatečná znalost AJ nutná.
  • Rezidence se musí uskutečnit mezi 6. srpnem a 6. říjnem kalendářního roku 2014.
  • Pobyt může trvat jeden nebo dva měsíce, vzhledem ke kapacitě rezidenčního programu.
  • Muzychi Expanded History project hradí vybranému rezidentovi ubytování a studio, poskytne profesionální podporu a asistenci.  České centrum v Kyjevě poskytne úhradu cestovních nákladů a grant v hodnotě 700 Euro měsíčně.
  • Zájemci o rezidenci, prosím posílejte portfolio společně s aktualizovanou verzí svého CV a motivačním dopisem v anglickém jazyce (do 10MB) na adresu caroline@futuraproject.cz . Přihlášky, které nebudou obsahovat elektronické CV a portfolio v AJ nebudou přijaty.
  • Výsledky výběrového řízení budou oznámeny na začátku května 2014. O účasti na rezidenci budou umělci informováni osobně. Vzhledem k předpokládanému množství zájemců budou kontaktováni pouze ti, kteří se dostanou mezi prvních 5 kandidátů a posléze ti, kteří jsou na rezidenci vybráni. Výsledky budou rovněž zveřejněny na webových stránkách FUTURY.
  • S případnými dotazy se obraťte na Caroline Krzyszton: caroline@futuraproject.cz .

Podrobné informace ke stažení zde:


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: