Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Britský deník The Herald udělil cenu tanečnímu souboru Spitfire Company and Damúza Theater

Na letošním festivalu Edinburgh Fringe, největší přehlídce divadla a tance na světě, vystupují letos pod společnou hlavičkou Czech Dance Showcase i tři české nezávislé soubory. A hned po prvním týdnu festivalového maratonu si získaly pozornost diváků i kritiky. Czech Dance Showcase pořádá České centrum Londýn ve spolupráci s organizací Nová síť.

Dosud největším úspěchem letošní české účastí na Fringe je bezesporu cena Herald Angel, kterou v sobotu 10.8. udělil stejnojmenný deník formaci Spitfire Company & Damúza Theater za představení One Step Before the Fall. Tanečnice Markéta Vacovská a zpěvačka Lenka Dusilová převzaly cenu od producenta Johna Lloyda v rámci slavnostního ceremoniálu v Edinburgh Festival Theatre moderovaného Keithem Brucem, uměleckým editorem deníku The Herald.

Kritici na představení věnovanému boxerskému fenoménu Muhammadu Alimu a všem bojovníkůms Parkinsonovou chorobou ocenili zejména ohromující fyzický výkon Markéty Vacovské za hudebního doprovodu Lenky Dusilové. „Každé představení pro mne znamená prožít znovu celý život Muhhamada Aliho a v počtu představení je těch životů hodně a příběh pokaždé prožíváme na sto procent."  Komentovala svůj výkon po převzetí ceny Markéta Vacovská.

Tisková zpráva ke stažení zde: 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: