Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

V Lucembursku začíná mezinárodní filmový festival CinEast 2014

07.10.2014: Lucembursko se již po sedmé oddává filmu. Mezinárodní filmový festival založený v roce 2008 CinEast, neboli Ciné East, se letos se uskuteční v termínu od 9. do 26. října 2014. Festival se každým rokem významně rozrůstá a z původní skromné přehlídky filmové tvorby zemí Visegrádské čtyřky se velice rychle stal jednou ze dvou nejrozsáhlejších filmových událostí v Lucembursku. CinEast se navíc zařadil mezi vůbec největší světové filmové přehlídky specializující se na region post-komunistických zemí.

Hlavním cílem festivalu je představit aktuální filmovou produkci post-komunistických zemí všem milovníkům filmu a kultury střední a východní Evropy. Letošní program nabízí okolo stovky filmových prací nejrůznější tvarů, velikostí a chutí. Pozornost je věnována zejména hraným snímků, nicméně nebude chybět ani projekce dokumentární, animované či krátkometrážní tvorby. Filmovou nabídku doplní rozsáhlý doprovodný program (koncerty, besedy, speciální tematické večery). Účast českých umělců a prezentace českých filmů podpořilo České centrum Brusel.

Mezi hosty festivalu se letos objeví i režisér filmu Pojedeme k moři Jiří Mádl a producent filmu Miroslav Šmídmajer, kteří budou přítomni na obou festivalových projekcích 16. a 17. října 2014.

Více informací:

http://brussels.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/cineast-2014/

http://www.cineast.lu/2014/


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: