Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Brundibár v Královském divadle v Madridu

11.04.2016: V sobotu 9. 4. 2016 byla v Královském divadle v Madridu uvedena premiéra „dětské“ opery Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistera Brundibár. Operu nacvičili se španělskými dětmi režisérka Susana Gómezová a dirigent Jordi Francés. Madridské Teatro Real představuje jednu z nejprestižnějších scén. V dubnu 2016 se chystá 11 repríz.

České centrum Madrid se ve spolupráci s Památníkem Terezín zasadilo o doprovodnou prezentaci výstavy kreseb terezínskych dětí. Kresby jsou k vidění přímo v prostorách divadla. Další doprovodný program sestává z přednášek vedených Dagmar Lieblovou, předsedkyní Terezínské iniciaty. Paní Lieblová je jednou z pamětnic, která v Terezíně jako malá v opeře Brundibár zpívala a díky jejímu osobnímu svědectví získává madridská premiéra nový rozměr. Přítomnost paní Lieblové budí mimořádnou pozornost široké veřejnosti i médií. Zájem o operu se tím zvyšuje. Vedení divadla se tudíž rozhodlo zařadit další reprízu. Nakonec tedy bude odehráno 12 představení (!)


„Rozsah ohlasů je výjimečný. Nechybí ani jeden z celostátních deníků, o akcích referovalo několik televizních kanálů včetně TVE, regionální tisk i rozhlas. Přednáška paní Lieblové v Centro Sefarad Israel vyvolala obrovský zájem. Zástupci tiskového odboru Teatro Real sdělili, že přítomnost paní Lieblové a navazující série doprovodných akcí (výstava, přednášky) vyvolaly i na poměry takto prestižní instituce mimořádný mediální ohlas,“ říká Stanislav Škoda, ředitel Českého centra Madrid, které cyklus přednášek organizuje.


 „Články byly zveřejněny ve španělských denících a také NY Times, podařilo se zacílit téměř 6 milionů čtenářů. Nejvíce lidí se o Brundibárovi a paní Lieblové dozvědělo ze stanic TVE, La Sexta a Telemadrid,“ dodává šéf centra a iniciátor úspěšné akce. 


Další informace na stránkách Českého centra v Madridu.

Mediální ohlasy ze španělských médií ke stažení zde:DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: