Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká centra jsou partnery MALÉ INVENTURY

26.02.16: Lucie Orbók, ředitelka Českého centra Budapešť, předala 22. 2. 2016 v divadle ARCHA na slavnostním galavečeru ČESKÁ DIVADELNÍ DNA jednu z pěti udílených cen. Cenu za mimořádnou podporu a prezentaci českého nového divadla v zahraničí převzala od ředitelky Marta Ladjánski, maďarská tanečnice a choreografka, lídr současné maďarské taneční scény, s kterou ČC Budapešť intenzivně spolupracuje na prezentaci tohoto žánru v Maďarsku.

„V letošním roce jsme iniciovali a podpořili cestu pěti kurátorů a novinářů z Německa, USA, Bulharska a Maďarska, aby si z nejvýraznějších českých představení v oblasti nového divadla vybrali a zařadili je do divadelních přehlídek ve světě. Napomáháme účasti českých divadelních souborů i následnou podporou jejich výjezdů a účinkování na prestižních zahraničních festivalech,“ uvedla Lucie Orbók.

Festival Malá inventura rekapituluje nejvýraznější počiny nového divadla za uplynulý rok. Řadí se tak k událostem, které poutají pozornost nejen doma, ale i ve světě. Cílem festivalu je podpořit cirkulaci projektů, prezentace české kultury v zahraničí a v neposlední řadě kulturní networking.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000238-galavecer-festivalu-mala-inventura/21625400074-slavnostni-udileni-cen-ceska-divadelni-dna/


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: