Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Výzva pro veřejnost: S fotkou z EXPA do Milána!

09.03.2015: Máte ve svém domácím archivu snímky dokumentující historii výstavy EXPO? Objevili jste amatérské fotky zachycující atmosféru světové výstavy od roku 1958 do současnosti? Tato výzva je určena právě pro vás! Podělte se s námi o unikátní snímky! Díky vám se zahraniční veřejnost seznámí s historií české účasti na světových výstavách EXPO!

Milánské EXPO 2015 letos ozvláštní neobvyklý pohled do minulosti. České centrum Milán ve spolupráci s partnery se rozhodlo uskutečnit originální výstavu.

Připravovaná prezentace fotografií Z českých soukromých fotoarchivů bude součástí fotografického projektu Od Bruselu po Milán: 60 let české účasti na světových výstavách EXPO.

Ojedinělý výstavní projekt počítá se zapojením široké veřejnosti. Nabízí příležitost představit dosud nepublikované fotografie, které leží v soukromých archivech profesionálních fotografů i amatérů. Výzva je určena všem, kteří jsou ochotni pomoci a mají zájem podílet se na ní formou zapůjčení svých snímků.

JAK SE ZAPOJIT?  

Máte-li zájem o spolupráci na projektu Z českých soukromých fotoarchivů, zašlete historické fotografie, na kterých je zachycena česká a československá prezentace na světových výstavách.

PROČ?

Pomůžete nahlédnout na českou prezentaci na světových výstavách EXPO očima účastníků, kteří byli „při tom“. Díky vám se podaří zmapovat vývoj i proměnu jednotlivých období.

FORMÁT, UZÁVĚRKA

Fotografie prosím zasílejte do 7. dubna 2015 v elektronické podobě (min. 1 MB až 4 MB) na e-mailovou adresu expo@czech.cz. Elektronické snímky budou vytištěny v minimální velikosti 15 x 20 cm.

Nezapomeňte uvést své jméno a příjmení. Dále prosíme o souhlas s užitím díla za účelem vystavení v Českém centru Milán
a ke komunikaci spojené s výstavou. Maximální počet fotografií, který lze zaslat na 1 účastníka, jsou 3 fotografie.

Kvalitu zaslaných fotografií posoudí odborná komise. Vybrané snímky budou vystaveny v rámci plánované výstavy v Miláně.

OCENĚNÍ PRO MAJITELE

Z vybraných fotografií bude vylosován výherce, který získá 2 vstupenky na EXPO v Miláně, ubytování na 2 noci zdarma pro 2 osoby v termínech vybraných dle kapacity a dispozice Českého centra Milán a dvě zpáteční letenky Praha–Milán. Výherce bude vylosován na slavností vernisáži výstavy 4. 5. 2015 v Českém centru Milán.

Ceny poskytují:

České aerolinie, a.s.
České centrum Milán
Kancelář generálního komisaře pro účast České republiky na EXPO

PARTNEŘI:

Tento mimořádný projekt vzniká za spolupráce a podpory Českého centra Milán, KGK EXPO, CzechTourism, Preciosa Lightning a Českých aerolinií.


 Pro více informací http://milano.czechcentres.cz/


 Výzva ke stažení zde:ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

 

 

 

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: