Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká věda bojuje s viry/Czech Science Fights Viruses

Od 1. do 14. července 2015 v pavilonu České republiky na světové výstavě EXPO v Miláně k vidění nová výstava věnovaná vědci Antonínu Holému

Výstava vychází z organické struktury a představuje jedinečné momenty ze soukromého i pracovního života významného vědce – chemika Antonína Holého. Jde o neopakovatelné amatérské i profesionální záběry, které návštěvníka provedou pestrým vědeckým prostředím, ve kterém profesor Holý pracoval a kde učinil své průlomové objevy při vývoji nových preparátů pro léčbu virových onemocnění (AIDS, hepatitida B a další). Expozice přibližuje Antonína Holého nejen jako člověka a vědce, který proslul mnohaletou mravenčí prací, ale také jako člověka, který měl to štěstí potkat správné lidi ve správný čas.

Trojrozměrný model ve tvaru fotbalového míče symbolizuje fulleren – molekulu uhlíku, jejíž stěny hravě a vtipně podávají výpověď o životě a vědeckých objevech Antonína Holého.

Výstava, jejímž autorem je výtvarník Jáchym Šerých, vznikla z iniciativy Českých center a Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze, Masarykovým ústavem a Archivem AV ČR. Je koncipována jako putovní a po milánské premiéře se přesune do Maďarska, Belgie a Španělska.


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: