Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Mladí čeští designéři září v Paříži

Podpora mladých českých designérů je jednou z priorit Českého centra Paříž, které se již několik let pravidelně účastní designových přehlídek Paris Design Week a Maison&Objet. Letošní září probíhá v pařížské metropoli ve velkém stylu a České centrum Paříž je opět „u toho“. V průběhu září (3.–12. 9. 2020) zde představilo české špičky oboru, takže Pařížané mohou v novém concept storu obdivovat originální modely Lenky Valevské, rozzářit se šperky designové dvojice Fakticky, nebo si mohou i tak trochu hrát s hračkami WoodsGoods v prostředí vybaveného nábytkem téže značky.

Do letošního ročníku Paris Design Week, jehož pojícím tématem byla „(Re)generation, vstoupilo České centrum s novým prostorem nazvaným „Czech Concept Store a tématem „upcycling. Ryze český projekt zaměřený na udržitelnost a trendy vznikl ve spolupráci s Kamilou Boudovou, autorkou a lektorkou v oblasti pomalé módy a udržitelnosti – což jsou témata, jejichž rezonance sílí obzvláště v posledních letech.

„Designéři, kteří praktikují tzv. upcycling, pracují s nevyužitými nebo recyklovanými materiály a dávají jim novou hodnotu, čímž minimalizují odpady a dopad výroby na životní prostředí. Po úspěšném zahájení provozu v rámci každoroční světové přehlídky designu zůstane Czech Concept Store v Českém centru otevřen i nadále a jeho nabídka se bude pravidelně obměňovat,“ uvedl Jiří Hnilica, ředitel Českého centra Paříž.

V rámci doprovodného programu Paris Design Weeku proběhla konference Kamily Boudové, která pařížskému publiku ukázala, nakolik je upcycling nezbytnou součástí cirkulární ekonomiky a naší budoucnosti a předvedla, jak tento koncept jednoduše zavést do vlastního šatníku.

V „upcycklovaném“ českém concept storu jsou k vidění originální kousky designérů, kteří proměňují PET lahve v elegantní lampy (NAHAKU), staré lampy ve vázy (STUDIO KAKAO), dřevěné odřezky v dětské hračky (WOODSGOODS) a staré nevyužité oblečení v kolekce hodné přehlídkových mol (JAKOBY&FRIENDS, SUTU, LENKA VALEVSKA). Nechybí ani šperky z recyklovaného stříbra (QUEEN'S WOOD STUDIO) a z betonu (FAKTICKY), sešity z odřezků papíru (PAPIDU) a tenisky s podrážkami z recyklovaného plastu (KAVE FOOTWEAR), které jsou vyráběné na starých baťovských strojích ve Zlíně.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: