Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Koncert Melody Makers a den otevřených dveří v Černínském paláci

U příležitosti oslav 67. výročí konce druhé světové války se 8. května 2012 uskuteční od 17:00 koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v zahradě Černínského paláce.

Akce ke "Dni vítězství" je věnována hrdinům mnoha zemí, kteří se podíleli na osvobození Československa. Ve stejný den od 10:00 do 16:00 bude otevřen Černínský palác pro veřejnost.

Dveře Černínského paláce, největší pražské barokní stavby svého druhu a sídla Ministerstva zahraničních věcí, se znovu otevřou po dvou letech. Návštěvníci budou moci nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostorů paláce, včetně bytu Jana Masaryka a zahrady. 

V zahradě bude také výstava válečných plakátů, fotografií a historických vozidel ze západní a východní fronty.

Koncert je pořádán Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Českým centrem Praha.

Prohlídka Černínského paláce, koncert a doprovodné výstavy budou přístupné veřejnosti bezplatně.

Upozornění:

Prohlídka Černínského paláce včetně zahrady se bude konat od 10:00 do 16:00 (poslední návštěvník bude do paláce vpuštěn v 16:00). Prohlídka zahrady je možná od 10:00 do skončení koncertu. Vstup do zahrady bude samostatným vchodem od Lorety.

Koncert začíná v zahradě v 17:00.

Vstup do Černínského paláce je slavnostním (prostředním) vchodem z Loretánského náměstí. Prohlídková trasa trvá zhruba 60 minut, fotografování a filmování je v Černínském paláci povoleno.

Zdravotně postižené spoluobčany prosíme, aby se na místě přihlásili pořadatelské službě, která zajistí parkování a individuální prohlídku. Z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup na prohlídku Černínského paláce osobám s velkými zavazadly a kočárky (na koncert v zahradě ano).

S ohledem na omezené parkovací možnosti v okolí Černínského paláce doporučujeme návštěvníkům cestovat MHD.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: