Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Český šperk na prestižní přehlídce Munich Jewellery Week

29.02.16: V rámci dalšího ročníku MJW, přehlídky s mezinárodním přesahem, která se vžila pod označením Schmuck, probíhá v Českém centru Mnichov výstava Purity of Materia 2016. Kurátorská dvojice Julie Bergmann a Jiří Šibor vybrala pětici českých umělců,autorů současného ateliérového šperku, jejichž díla jsou od února do konce března k vidění v galerijních prostorách centra. Svou tvorbu zde letos představuje Zdena Roztočilová, Martina Singerová, Oldřich Sládek, Ludmila Šikolová a Martin Verner.

Název výstavy  odkazuje k hledání čisté esence hmoty  a k jejímu preciznímu  zpracování. Ačkoliv každý z autorů používá jiný materiál, nahlíží na něj z jiného úhlu a cesty k výsledku jsou různé, cíl je zřejmý: precizní a citlivé zpracování, jehož výsledkem je jedinečný, v záplavě jiných rozpoznatelný šperk- objekt, ve kterém lze naplno vnímat zvolené materiály.

“Výstavní prostory ožily díky čisté a kreativní instalaci opět krásou  českého uměleckého šperku a adresa Prinzregentenstrasse 7 se tak octne v centru mnichovského kulturního dění příštích dnů,” říká Ondřej Černý, ředitel  Českého centra Mnichov.      

Přehlídka  “Schmuck”, která se  koná v Mnichově  již od roku 1959,  je považována odbornou veřejností a sběrateli za  nejvýznamnější na světě.   Do oficiální výstavy konané na mnichovském výstavišti, byli letos ze 600 přihlášených umělců vybráni i čeští umělci  Ludmila Šikolová a Jiří Šibor. Ocitli se tak mezi padesáti uměleckými šperkaři, kteří se utkají o prestižní cenu Herbert-Hofmann Preis.

 “Naše výstavní prostory ožily díky čisté a kreativní instalaci opět krásou  českého uměleckého šperku a adresa Prinzregentenstrasse 7 se tak octne v centru mnichovského kulturního dění příštích dnů,” neskrýval  svou radost Ondřej Černý, ředitel  českého centra Mnichov.      

 

Purity od Materia 2016, České centrum Mnichov, 24. 2. 2016 – 25. 3. 2016

MUNICH JEWELLERY WEEK   24.02 – 01.03.2016

http://www.munichjewelleryweek.com


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: