Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Den otevřených dveří MZV a program věnovaný 70. výročí ukončení druhé světové války

V pátek 8. května 2015 se uskuteční Den otevřených dveří Ministerstva zahraničních věcí ČR, na který naváže program věnovaný 70. výročí ukončení druhé světové války v zahradě Černínského paláce.

Veřejnost bude moci navštívit sídlo MZV ČR od 9 do 15 hodin (poslední vstup do interiérů je možný ve 14 hod.). Návštěvníkům bude umožněno nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostor barokního Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka a přilehlé zahrady.

Na letošní Den otevřených dveří naváže program věnovaný 70. výročí ukončení druhé světové války v zahradách Černínského paláce, který slavnostně zahájí ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek v 15 hodin.

Hlavním bodem programu bude koncert Czech Philharmonic Jazz Bandu. Soubor vznikl na půdě České filharmonie z podnětu několika hudebníků tohoto světově uznávaného symfonického orchestru. Repertoár souboru tvoří melodicky bohatá témata z období zlaté éry jazzové hudby. Portrét této jedinečné kapely dotvářejí hostující jazzoví hudebníci.

Návštěvníci budou mít dále možnost shlédnout unikátní výstavu „Z válečného deníku“ fotografa Ladislava Sitenského (1919 – 2009). Černobílé fotografie zachycují první den okupace, život našich letců v Anglii, poslední válečné boje na západní frontě i oslavy vítězství v květnu 1945 v Praze. Kurátorkou výstavy je fotografova vnučka Adéla Kándlová.

Informace k organizaci Dne otevřených dveří:

  • S ohledem na omezené parkovací možnosti v okolí doporučujeme návštěvníkům cestovat MHD.
  • Prohlídková trasa trvá zhruba 60 minut.
  • Zdravotně postižené spoluobčany prosíme, aby se přihlásili pořádkové službě, která zajistí parkování a individuální prohlídku.
  • Z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup do Černínského paláce osobám s velkými zavazadly a kočárky.
  • Do zahrady je možné vstoupit také samostatným vchodem.  
  • Vstup je volný 

Zahrady Černínského  paláce jsou otevřeny poprvé v tomto roce, a to od 9 do 17 hod.

Těšíme se na setkání s Vámi!

 


Úvodní foto: Ladislav Sitenský

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: