Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Ministr Lubomír Zaorálek představil logo předsednictví ČR ve visegrádské čtyřce

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) představil 15. 6. 2015 v Českém centru Praha logo českého předsednictví ve visegrádské skupině. Vítězný návrh vzešel ze soutěže studentů středních, vyšších odborných a vysokých škol. Česká republika bude předsedat visegrádské skupině od letošního 1. července do 30. června 2016.

Loga zaslaná do výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo ministerstvo zahraničních věcí, měla odrážet a obsahovat motto českého předsednictví "V4 Trust" - Společná důvěra. Odborná porota vybírala z téměř 150 návrhů studentů z celkem 24 českých škol. Vítězem se stal Radoslav Dostál z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, který ze čtyř véček symbolizujících čtyři členské státy visegrádské čtyřky sestavil jednoduchý útvar připomínající hvězdu či květinu. Jedno z véček je zároveň i číslicí čtyři.

"Myslím si, že Visegrád je poměrně velmi důležitá věc. Byl to nápad Václava Havla ukázat, že se spolu dokážeme v prostoru střední Evropy bavit," uvedl ministr Zaorálek. Myšlenka, díky níž střední Evropa ukázala politickou kulturu a schopnost debaty, podle něj velkou měrou přispěla k přijetí států V4 do Evropské unie. "Když se o větší slovo v Evropě snažíme společně, máme větší šanci," podotkl. K hlavnímu tématu nadcházejícího českého předsednictví dodal, že Česko bude usilovat o budování důvěry mezi svými sousedy.

Slavnostním představením loga byla v Českém centru Praha současně zahájena výstava nejzdařilejších studentských návrhů, na kterou bude mít veřejnost zdarma přístup od úterý 16. června až do konce měsíce.


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: