Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Petr Zuska a Jen Shyu vystoupí společně v Akropoli

27.04.2016: Jen Shyu, newyorská skladatelka a multi instrumentalistka, vystoupí s Petrem Zuskou na společném představení v Paláci Akropolis 27. dubna 2016. Představení je součástí projektu Prague - New York Effects, který organizuje České centrum v New Yorku.

Toto představení je již druhým původním počinem v celoročním projektu Prague-New York Effects, v němž se setkává vždy jeden český a jeden americký umělec a vytváří společné tanečně hudební dílo. Iniciováním tvůrčí spolupráce napříč žánry a kontinenty, pražsko-newyorské Efekty dokazují, že umění má potenciál překračovat odlišnosti kulturních kontextů, národností a etnik a pomáhat budovat smysluplný transatlantický dialog.  

Tvůrčí residence uměleckého šéfa baletu Národního divadla Petra Zusky a newyorské skladatelky a multi instrumentalistky Jen Shyu vyvrcholilo společným představením, které se uskutečnilo  21.dubna 2016 ve velkém sále České Národní budovy a následně v National Gallery of Art  ve Washingtonu DC.

JSI VŠÍM: OD MYŠLENKY PO JEJÍ HOLISTICKÉ VYJÁDŘENÍ - improvizační workshop

Součástí pražského vystoupení je také edukativní část, která se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna. Improvizační workshop povede experimentální vokalistka, skladatelka, multiinstrumentalistka, tanečnice a režisérka Jen Shyu (USA / Taiwan / Východní Timor). Vstup je ZDARMA. 

Workshop zaměřený na improvizaci v komplexním, holistickém pojetí. Je vhodný pro zpěváky i nezpěváky, hudebníky, nehudebníky... zahrnuje psaní, naslouchání, pohyb, sólovou improvizaci, práci ve dvojicích a skupinovou improvizaci.

Jen Shyu spolupracovala s se Stevem Colemanem, Markem Dresslerem a Antony Braxtonem. Její nedávno vydané album Sounds and Cries of the World (2015) bylo New York Times nominováno mezi deset nějlepších alb roku 2015. Jen vystupovala např. v Carnegie Hall, Lincolnově centru, Brooklynské akademii hudby, metropolitním muzeu umění a Korejském národním divadle. V současnosti je na turné se svojí kapelou Jade Tongue a s operou Solo Rites: Seven Breaths, kterou režíruje Indonéský režisér Garin Nughoro. Více o Jen najdete na jejím webu www.jenshyu.com.

U účastníků čtvrteční dílny se nepředpokládá žádná hudební nebo taneční zkušenost, zapojit se může každý - a vklad těch, kteří zkušenosti s hudební nebo taneční inprovizací nemají, bývá často z nejzajímavějších. Ústředním bodem semináře je vyzkoušet si alespoň jednu věc, která pro vás bude poprvé - a na tomhle hracím poli jsme si všichni rovni.

Aktuální informace o workshopu sledujte na FB.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: