Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Noc literatury 2015

Zveme vás na 9. ročník známého literárního happeningu, který se letos uskuteční na 22 místech Prahy 6. Těšíme se na Vás ve středu 13. května 2015.

Letošní Noc literatury naváže na osm předcházejících ročníků a opět netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se uskuteční během jednoho večera na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 6 - Dejvic i Bubenče. Literární trasa má celkem 22 zastávek, rozdělených „Kulaťákem“, na všech místech se začíná v 18.00 a pokračuje v půlhodinových intervalech až do 22.30. Ukázky bude interpretovat 23 známých hereckých osobnosti.

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.

Letošní ročník se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 a pod záštitou jejího starosty Ondřeje Koláře. Projekt se uskuteční jako každoročně v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Řada autorů tak přijíždí na Noc literatury osobně v rámci své následné prezentace na knižním veletrhu. V letošním roce to bude rekordních 8 spisovatelů.

Projekt se ve stejný večer odehraje i na dalších 36 místech po celé ČR.

Sledujte náš FACEBOOK a WEB


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: