Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Představujeme nové osobnosti

Nové osobnosti ve vedení Českých center v zahraničí. Od ledna letošního roku dochází k personální výměně ředitelů dvou Českých center. Na post ředitelky Českého centra Londýn od 1.2. 2013 nastoupila Tereza Porybná, pozice šéfa Českého centra Tel Aviv se od poloviny února letošního roku ujme Lukáš Přibyl. Personální obměna se koná po vypršení mandátu činnosti předchozího ředitele. Ředitelé jsou vybíráni na základě konkursu.

V úterý 22. ledna 2013se uskutečnilo neformální setkání se zástupci tisku a médií, na kterém ředitelépředstavili své koncepce dalšího směřování činnosti  Českého centra Londýn a Českého centra Tel Aviv.

Tereza Porybná, Ph.D., za sebou má bohatou zkušenost ve sféře kulturních a neziskovýchorganizací. Působila osm let v organizaci Člověk v tísni jako programováředitelka festivalu dokumentárních filmů Jeden svět a posléze jako vedoucísociálních a vzdělávacích programů na misi v Etiopii. Během doktorskéhostudia se věnovala oblasti kulturní a vizuální antropologie. Střídá dosavadníhoředitele Českého centra Londýn Ladislava Pflimpfla.

Lukáš Přibyl, M.A., studoval politologii, historii a filosofii na školách v USA,Izraeli, Maďarsku a Švédsku a v současné době je doktorandem na FF UK. Jeznám především jako režisér, scénárista a producent filmového cyklu Zapomenutétransporty oceněného řadou cen, například Českým lvem. Ve funkci řediteleČeského centra Tel Aviv nahrazuje Davida Stechera.

Tisková zpráva ke stažení:

Fotografie z neformálního setkání ke zhlédnutí v galerii.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: