Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Pražská komorní filharmonie zahraje v České národní budově v New Yorku

Pražská komorní filharmonie se 21. března představí na koncertě v historické České národní budově na Manhattanu pod vedením svého zakladatele, světově proslulého českého dirigenta, Jiřího Bělohlávka. Orchestr uvede jednu skladbu klasické éry a české mistry: předehru k opeře Mozartova Dona Giovanniho, Suitu pro smyčcový orchestr Leoše Janáčka a Symfonii D dur Jana Václava Huga Voříška.

 Doufáme, že koncert Pražské komorní filharmonie bude jedním z  nejkrásnějších večerů v současné historii České národní budovy. Na jeho organizaci jsme se spojili s generálním konzulátem, stálou misí České republiky při OSN a krajanskou organizací Bohemian Benevolent & Literary Association, bez jejichž pomoci bychom orchestr nemohli uvést,“ říká Pavla Niklová, ředitelka Českého centra New York, které koncert pořádá. „Jsme velmi rádi, že publikum bude mít možnost si poslechnout zejména symfonii J. V. H. Voříška, která je unikátní kompozicí zřídka uváděnou ve Spojených státech,“ dodává Pavla Niklová.

Koncert v New Yorku bude následovat po účasti orchestru na festivalu „Hudba Prahy, Budapešti a Vídně“, který pořádá ve Washingtonu Kennedyho centrum. Druhým českým hudebním tělesem, které se festivalu účastní a rovněž vystoupí v New Yorku, je mladý soubor Eben Trio.

ČESKÁ CENTRA
Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 21 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech.
Jsou organizací MZV zřízenou pro prezentaci země v zahraničí.
Realizují výstavy, filmové přehlídky, kurzy českého jazyka, literární akce, scénická vystoupení, zahraniční rezidenční stáže a press tripy, street akce, podporují českou účast na mezinárodních festivalech a veletrzích kreativních průmyslů, zprostředkovávají kontakty a organizují další programy na podporu mezinárodní spolupráce, které ročně v celé zahraniční síti čítají přes 3000 akcí a oslovují více jak 1.5 mil návštěvníků ve světě.

Kontakty
ČESKÁ CENTRA – ústředí, Praha
Václavské nám. 49
oddělení komunikace,  komunikace@czech.cz    
Ivana Síglerová – koordinátorka PR
T: +420 234 668 251
GSM: +420 725 890 029

České centrum New York
Jan Žahour
E: zahour@czechcenter.com
T: 646 422-3392
IP: + 420/234 668 434

Více na: www.czechcentres.czwww.czechcenter.com;
www.praguephilharmonia.com


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: