Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

OBJEV ŠVÉDSKO! v Galerii Českých center

V Galerii Českých center v Rytířské ulici bude k vidění nová výstava prezentující švédský bytový design, architekturu, výtvarné umění a fotografii. Přehlídka s názvem OBJEV ŠVÉDSKO představí originální designové značky, včetně bytových doplňků navržených populární švédskou televizní hvězdou Ernstem Kirchsteigerem, s jehož originální tvorbou se česká veřejnost seznámí zcela poprvé. Znalci pak ocení unikání díla dvorní porcelánky švédského království GUSTAVSBERG. Současné švédské umění reprezentují ukázky tvorby Richarda Anderssona a dalších předních umělců. Doprovodný program pak zahrne přednášky o architektuře i koncertVýstavu organizátorsky připravila společnost Objev Švédsko.cz ve spolupráci s partnerem výstavy Scandium a Českými centry, která poskytují prostor výstavě ve své galerii v Rytířské.

V ČECHÁCH VŮBEC POPRVÉ

Jednoduchost až studená severská skromnost, to je značka známého televizního designéra a gurmána Ernsta Kirchsteigera. Jeho pořady Léto s Ernstem „Sommar med Ernst“ a Vánoce s Ernstem „Jul med Ernst“ jsou pravidelně uváděny již řadu let na televizní stanici STV4. Pořady přináší  švédské veřejnosti rady v oblasti estetiky s důrazem na typickou severskou kulturu a její vyznění. Ve Švédsku proslulá značku ERNST v designových obchodech v České republice doposud není k vidění, nová výstava pak přináší ojedinělou možnost se s tvorbou známého designéra seznámit.  

ATRAKTIVNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM: ARCHITEKTURA

Pro návštěvníky galerie je připraven také doprovodný program sestávající z přednášek a koncertu švédských hudebník, který proběhne v pátek 29. listopadu 2019.

Nabídka sestává ze dvou dvou architektonických přednášek významného stockholmského studia STRATEGISK ARKITEKTUR a koncertu švédského tria STRULGATTU & MEIERKORD. Vstupenky na tento doprovodný program lze zakoupit prostřednictvím sítě GoOUt.

HUDBA
Švédská hudební skupina vystoupí v Klubu Železná v prostorách Galerie Českých center a to v pátek 29. listopadu od 20.00 hodin. Hudební trio Magnus Haglunds, Henrik Meierkord a Matts Persson hrající na violoncello a syntetizátory se ve své tvorbě inspiruje studenu severskou přírodou. Jejich tvorba odráží melancholické nálady a koncert je doprovázen filmovou projekcí. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční švédský vánoční nápoj – svařené víno Glögg.Nad celým adventním projektem převzala záštitu ambasadorka Švédského království, J.E. Viktoria LI. 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: