Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Floex, video projekce i současný tanec: Prague – New York Effects jdou do finále

České centrum New York (ČCNY) a Palác Akropolis představují čtvrtou část svého celoročního unikátního projektu Prague-New York Effects. Tentokrát se představí hvězda stříbrného plátna Tami Stronach – herečka, tanečnice a choreografka, a mág multimediálních kompozic, klarinetista a hudební skladatel – Floex. Česko-americký pár představí svůj futuristický duet, na jehož interaktivně-vizuální podobě se podíleli také Dan Gregor (Initi) a Ondřej Průcha 29. září 2016 v Paláci Akropolis v Praze. Američtí diváci ho budou mít šanci vidět již 15. září v České národní budově na Manhattanu.

V průběhu roku se České centrum New York, které si vybudovalo image pulsujícího centra kulturního dění na Upper East Side a bylo označeno deníkem The New York Times jako „mimořádný mezinárodní kulturní institut s celoročním zaměřením na současné experimentální umění“, otevírá jako laboratoř (The Thomas M. Messer Bohemian Creative Hub), ve které soudobí špičkoví umělci přemosťují českou a americkou kulturu v jedinečném tvořivém dialogu.

Projekt Prague-New York Effects je jednou z mála česko-amerických kulturních spoluprací, která trvá kontinuálně. Byl zahájen v únoru 2016 v divadle Jack v Brooklynu společným dílem české zpěvačky, držitelky šesti cen Anděl – Lenky Dusilové – a newyorské tanečnice a jazzové vokalistky Tendayi Kuumba – členky uskupení Urban Bush Women. Druhý efekt propojil v dubnu 2016 choreografa, tanečníka a uměleckého šéfa Baletu ND v Praze Petra Zusku s multiinstrumentalistkou, zpěvačkou, skladatelkou a tanečnicí Jen Shyu, držitelkou ceny Doris Duke. Třetí efekt v červnu představil herečku, zpěvačku, rozhlasovou moderátorku a uměleckou múzu Roberta Wilsona – Helgu Davis s tanečníkem a choreografem, členem Sasha Waltz Company  Jiřím Bartovancem.

Projekt organizuje České centrum New York ve spolupráci s Palácem Akropolis pod záštitou velvyslance České republiky ve Spojených státech amerických Petra Gandaloviče a velvyslance Spojených států amerických v České republice Andrew Schapiro.

Další informace k dispozici na stránkách Českého centra v New Yorku zde.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: